Érdemes megnézni: a NASA megmutatja az ijesztő láthatatlant
Akár egy sci-fi filmbe is illene a NASA legújabb vizualizációja. Megmutatja, amit amúgy nem látunk: légkörünk szén-dioxid-tartalmának folyamatos változását.
Akár egy sci-fi filmbe is illene a NASA legújabb vizualizációja. Megmutatja, amit amúgy nem látunk: légkörünk szén-dioxid-tartalmának folyamatos változását.
Vannak bizonyos ráktípusok, amelyek válogatnak a nemek között: veszélyesebbek a férfiakra, mint a nőkre. Az ok is kiderült: az Y-kromoszóma megléte, vagy éppen annak lecsökkent mennyisége tehet róla.
Egy geológus tudóscsoport szerint az ötvenes években az emberi tevékenység következtében új geológiai kor kezdődött a Földön, amelyet a javaslatukra antropocén korszaknak nevezhetnek el.
A NASA a jobbnál jobb felvételeket immár egy éve szállító James Webb űrteleszkóp segítségével ezúttal azt mutatta meg, hogyan keletkezhetett a Nap.
A kutatás vezetői szerint ha az anyag, amit találtak, esetleg nem is biológiai eredetű, akkor is fontos támpontokat adhat arról, hogy a Mars képes volt-e idegen életnek otthont adni.
Megkerül több ismert vírusirtót, és egy sor böngészőből és más, akár jelszókezelő alkalmazásból lop adatokat az új windowsos kártevő, ugyanakkor egy kis figyelmességgel csökkenthető a támadás kockázata.
Egykor virágzó, mára kihalt, gyakran a földdel egyenlővé tett városokat, városrészeket kelt új életre a mesterséges intelligencia, legalábbis virtuálisan. Így is lehet kalandozni a múltban.
Búcsúzik a 21H2-es Windows 11-változatoktól a Microsoft, célszerű mihamarabb újabbra váltani.
Az Európai Űrügynökség (ESA) és a Svájci Űrhivatal Cheops űrteleszkópja az első olyan eszköz, ami kifejezetten a fényes, közeli csillagokat tanulmányozza. A szerkezettel most sikerült megtalálni az általunk ismert univerzum eddigi legfényesebb égitestét.
A Holdon egy összefüggő gránitmezőre leltek a Floridai Egyetem kutatói. Ez azért is izgalmas, mert a Földön kívül még nem találtak ilyen nagy mennyiséget az anyagból.
Bemutatta a saját nyelvi modelljét a Baichuan Intelligence, amit Kína egyik legismertebb technológiai vállalkozója hívott életre – a cél, hogy „saját OpenAI-ja" legyen Kínának.
A felhasználói élmény növelésére hivatkozva az Apple minden fontos adatot bekér majd vásárlóitól, hogy mindannyiójukra személyre szabja a Vision Pro szemüveget.
A Samsung Health app bétájában felbukkant egy utalás egy Galaxy Ring nevű termékre, ami azt jelentheti, hogy a cég már tervezi egy okosgyűrű bejelentését, ami az egészségi funkciókat monitorozhatja.
Már a hazai óriási hirdetési palátokon is megjelent elemként a ChatGPT, ami arra utal, hogy széles körben ismert fogalomról van szó. Azonban mint minden ilyenhez, az OpenAI chatbotjához is jó pár téves hiedelem kapcsolódik.
Több kezdeti hiányosságát is orvosolja hamarosan a Threads nevű új platformjának a Meta, például készül majd egy teljes értékű asztali böngészős változata is a Twitter-rivális oldalnak.
Elektromágneses sugárzást bocsátanak ki magukból azok az internetszolgáltatást biztosító műholdak, melyeket a SpaceX telepített a világűrbe. A kutatók figyelmeztetnek: a Starlink-hálózat csak egy a várhatóan sok hasonló rendszer közül, így mielőbb lépni kellene a szabályozás ügyében.
Különleges felfedezést tett Avi Loeb harvardi professzor, kutatótársaival ugyanis talált több olyan kis fémgolyót is, amelyekről úgy gondolják, egy idegen életformához köthető technológiához lehetnek köthetőek.
Orosz alapítású, azonban már onnan elszakadt cég dobta piacra a Flipper Zero nevű eszközt, amivel gyakorlatilag gyerekjáték feltörni bármilyen zárat, vagy behatolni kis túlzással bármilyen rendszerbe. A gond ezzel, hogy gyakorlatilag bárki megvásárolhatja, és használhatja tetszőleges célokra.
Amerikai kutatók bizonyos növényi vegyületek hatását vizsgálva jöttek rá egy érdekes felfedezésre a színes gyümölcsök, illetve zöldségek és a látás kapcsolatát illetően a sportolók esetében.
Ha hamarosan az ingyenes, reklámokkal támogatott csomagba kerül, az nem a véletlen műve: megszünteti az egyik, új előfizetők számára már rég nem kínált előfizetési módját a Spotify.