Kipróbálták a bőrrák elleni védőoltást, az eredmény nagyon biztató
A német Merck és az amerikai Moderna közösen fejleszti a bőrrák elleni, mRNS-alapú védőoltását, amely a kipróbálás eredményei alapján működőképesnek tűnik.
A német Merck és az amerikai Moderna közösen fejleszti a bőrrák elleni, mRNS-alapú védőoltását, amely a kipróbálás eredményei alapján működőképesnek tűnik.
Több műholdkép és egy drónfelvétel is tanúskodik arról, hogy már folyamatban vannak az egyelőre csak a The Line (A vonal) néven futó nagyváros kivitelezési munkálatai. Munkagépek százai láthatók, és rengeteg kitermelt föld, valamint a település nyomvonala. Ha elkészül, 9 millió embernek adhat otthont.
Hiába köztudott, hogy a motiváltság a siker egyik kulcsa, motiválttá válni cseppet sem egyszerű. Többféle szempontból is vizsgálták már ezt a késztetést, legutóbb svájci kutatók az anyagcsere oldaláról vágtak bele.
Korábban több teleszkóppal is figyelték már a SMACS J0723.3-7327 jelű vörös spirálgalaxis-halmazt, de a James Webb űrtávcső hozta a legnagyobb eredményt: így már részleteiben is látni lehet.
A Twitter épp most frissítette az adatvédelmi szabályzatát, mely kimondja, hogy tilos valaki pontos tartózkodási helyéről posztolni, vagy arra utaló linket hivatkozni. Az ügy Elon Muskot régóta érinti, és újabban már családját is.
Az eddigi klinikai tesztek azt mutatják, legalább 73 százalékos hatékonysággal lehet alkalmazni egy új rákterápiát a csontvelőrákban szenvedő betegeknél.
A körülbelül 80 ezer évvel ezelőtt élt vombatfaj közeli rokona a mai példányoknak, a különbség a méretben és a fejük formájában keresendő.
Nemrég egy 20 év körüli férfi és egy vele egyidős nő egy olyan területen szenvedtek balesetet az autójukkal, ahol nem volt térerő. A telefonjukkal a műholdas segélyhívó rendszer segítségével találta meg őket a mentőcsapat.
A NASA szerint nem voltak veszélyben az űrhajósok.
Kétszázhúsz éve, 1802. december 15-én született Bolyai János, az abszolút geometria – kortársai által meg nem értett – felfedezője.
Százhetven éve, 1852. december 15-én született Antoine Henri Becquerel Nobel-díjas francia fizikus, a radioaktivitás jelenségének felfedezője. A jelenség nevét azonban nem ő, hanem Marie Curie adta.
Százkilencven éve, 1832. december 15-én született Alexandre Gustave Eiffel francia mérnök, a vasszerkezetek építésének mestere, az aerodinamika egyik első kutatója, az 1889-es párizsi világkiállításra készült, Párizs jelképévé vált Eiffel-torony megépítője.
Az RTL+ legújabb magyar előfizetéses streamingszolgáltatás alkalmazása elsőként hivatalosan az LG televíziókon válik elérhetővé nagyképernyőn.
Új képességekkel akarja felruházni a Xiaomi a pár hónappal ezelőtt bemutatott emberszerű robotját: megpróbálták dobolni tanítani.
Életének 56. évében elhunyt Farsang Andrea szegedi geográfusprofesszor, a hazai természetföldrajz egyik vezető, nemzetközileg is elismert képviselője – tudatta a Magyar Tudományos Akadémia.
Olyan funkciót tesztel néhány kiválasztott felhasználónál a TikTok, amely szakítana a platform egyik kezdetektől meglévő jellegzetességével, miszerint csak álló videókat lehet publikálni és megtekinteni.
A koronavírus itt fog maradni, de a világnak már vannak eszközei ellene.
A kutatók a Ryugu aszteroida kémiai elemzését elvégezve arra jutottak, hogy a Föld tömegének jelentős részét olyan objektumok alkothatják, mint amilyen a Ryugu is.
Az ukrán infrastruktúra és más polgári célpontok elleni orosz rakéta- és dróntámadások egyik fontos célja a lakosság moráljának rombolása. Természetesen senki nem örül annak, ha rakétázzák az otthonát, ugyanakkor felmerül a kérdés, hogy mennyire vált be ez a stratégia a történelemben, azaz, rá lehet-e kényszeríteni egy népet pusztán bombázással a kapitulációra?
A Naprendszer külső részét képző Oort-felhőben sokkal több lehet a 10 grammnál nagyobb jeges-sziklás objektum, mint ahogyan eddig gondoltuk.