Önmagát felépítő roboton dolgoznak, beszállt az amerikai hadsereg és a NASA is
Előrelépés történt az önépítő robotok fejlesztésében – jelentették a Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) kutatói.
Előrelépés történt az önépítő robotok fejlesztésében – jelentették a Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) kutatói.
Egyelőre csak egereken tesztelték, de eléggé biztatók azok a kísérleti eredmények, amelyek során génterápiával kezelt egereket gyógyítottak meg a szívinfarktus után.
A jelek szerint a magát szólásszabadság-pártinak mondó Elon Musk nem tolerálja, hogy a privát repülőútjait követik. Az ezt monitorozó profilt ráadásul annak ellenére tiltották ki, hogy Musk korábban azt állította, nem fog fellépni ellene.
A japán Yamagata Egyetem kutatóinak mostanra sikerült azonosítaniuk azt a 168 Nazca-vonalat, amit még 2019-ben és 2020-ban fedeztek fel.
A NASA még 2019-ben állította pályára az ICON nevű műholdját, ami a földi és az űridőjárást is figyelte. Nemrég megszakadt vele a rádiókapcsolat.
Az YouTube most egy új módszerrel próbálja elejét venni a gyűlölködő kommenteknek, egynapos eltiltást kaphat, aki nem hagyja abba a sértő posztolást.
Kanadai adatok alapján úgy tűnik, az idei szezonban támadó H3N2 influenzavírus jóval komolyabb megbetegedést okoz, mint az eddigi törzsek.
Jöhet az Instagramba a Jegyzetek (Notes) funkció, de bővülne a Történetek (Stories) is, és a BeReal mintájára is készülhet egy újdonság.
A kutatóknak 2021 szeptemberében óriási szerencséjük volt, a Perseverance marsjáró felett ugyanis egy forgószél haladt el.
A Google az eredeti tervek szerint arra készült, hogy jövő év közepén megkezdi a Manifest V2 nevű bővítményplatform kivezetését, ám ezt most egyelőre elhalasztják.
Az Európai Unió egyik törvénye miatt nem csak az App Store-ból lehet majd alkalmazásokat telepíteni az iPhone-okra és iPadekre – értesült a Bloomberg. A változás 2023 őszén érkezhet, az iOS 17 operációs rendszerrel együtt.
Több káros appot is találtak az Android alkalmazásboltjában. Pénzjutalmat vagy jobb teljesítményt ígértek, ám valójában rosszindulatú programok. A legtöbbször letöltött ilyen alkalmazás még most is elérhető a Google Play áruházban.
Színes portrékat tártak fel múmiákról egyiptomi régészek. A lelet igazi ritkaságnak számít, 1911 óta nem találtak ilyet.
Nemzetbiztonsági kockázatot látnak abban, hogy egy kínai cég ennyi amerikai mobiljának adataihoz hozzáférhet. Korábban már volt próbálkozás a TikTok betiltására az USA-ban, az elbukott, de azóta még jobban a kínai vállalat ellen fordult az amerikai politika.
Az adathalász csalók egyre változatosabb módszerei miatt könnyen válhat áldozattá az is, aki tudatosabb felhasználó. Az OTP Bank a 18–69 éves magyar lakosság körében kutatást készített az adathalászat témakörében, hogy megismerje a magyarok bankbiztonsággal kapcsolatos tudás-és tudatosságszintjét. A kutatásból kiderült, még mindig sokan vannak, akik alábecsülik a veszély mértékét és az egyéni óvintézkedések fontosságát.
Míg sok művész fenyegetettségként tekint a mesterséges intelligenciára (MI), az Adobe örömmel üdvözli az ilyesfajta művészkedést, olyannyira, hogy még stockfotói közé is beengedi az AI-generálta képeket.
Nem közismert, de tény: számos, napjainkra már kihűlt vulkán húzódik a Dél-Alföld felszíne alatt. Ezeket vizsgálják külföldi kutatócsoportokkal együttműködve a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) geológusai. Eredményeik nemcsak a jelenleg is aktív tűzhányók működésének megértését segíthetik, hanem azoknak a mélyfúrásoknak a tervezését is, melyek lehetővé teszik egyebek mellett a kőolajlelőhelyek kutatását is.
A Biden-kormányzat véglegesíti a Patriot rakétavédelmi rendszer Ukrajnába küldésére vonatkozó terveket, az erről szóló döntést pedig több kormánytisztviselő szerint is már a héten bejelenthetik.
A Google és a Samsung már jó ideje partnerek, és jó ideje szívesen használják látványos reklámfogásokra New York egyik ikonikus helyszínét, ahol minap is feltűnt egy nem mindennapi óriásplakát.
Történelmi bejelentést tett kedden délután az amerikai energiaügyi minisztérium: a kaliforniai Lawrence Livermore Nemzeti Laboratóriumban a világon először sikerült elérni, hogy több energiát állítsanak elő fúzióval, mint amennyit használtak a folyamat beindításához. A jelentős tudományos áttörés nyomán komoly előrelépés várható a korlátlan tiszta energia és akár fegyverkezés terén is.