Négy rejtett üzenet is van az Orion űrhajó belsejében – megtalálja őket?
A NASA nemcsak tudományos műszerekkel szerelte fel az Orion űrhajót, a mérnökök hagytak ott néhány üzenetet is.
A NASA nemcsak tudományos műszerekkel szerelte fel az Orion űrhajót, a mérnökök hagytak ott néhány üzenetet is.
Egy most megjelent kutatás során lézer segítségével figyelték meg, mi minden száll fel egy WC leöblítésekor a csészéből. Annyit elárulunk, sok minden jó nem.
A Microsoft története legnagyobb felvásárlásaként 69 milliárd dollár ellenében felvásárolná a rengeteg sikerjátékot fejlesztő Activision Blizzardot, de az Egyesült Államok Szövetségi Kereskedelmi Bizottsága (FTC) most jelezte: trösztellenes per indításával keresztbe tenne az üzletnek.
A digitalizáció jegyében december 12-től újfajta módszerrel dolgoznak majd a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) jegyellenőrei.
A Google létrehozott egy Mikuláskövető oldalt, amivel könnyen elüthetjük az időt karácsonyig.
Olyan automatát helyeztek üzembe Cincinnatiben, amivel a gyógyszer-túladagolás esetenként végzetes következményeit megelőző készítményekhez lehet hozzáférni.
A jelek szerint Elon Musk igen erős példával akarta rávenni a Neuralink dolgozóit, hogy növeljék a munkatempót, de ez csak azt eredményezte, hogy rengeteg kísérleti állat elhullott. A cég a vádakról egyelőre hallgat.
A hurrikánok levonulása után, néhány hete fedeztek fel egy fából és fémből épült objektumot Florida egyik strandján. A több tíz méter hosszú furcsa szerkezet azonosításán már dolgoznak a floridai régészek.
A vállalati autó, esetleg autóflotta fenntartását nem minden vállalat engedheti meg magának, ez azonban nem jelenti azt, hogy nélkülözni kellene az autókkal járó előnyöket.
A NASA NEO Surveyor nevű űrteleszkópja leghamarabb 2028-ban kezdheti meg a munkáját, de már most duplájába kerül az eredeti tervben szereplő árhoz képest.
Árat emelhet és ugyanakkor árat is csökkenthet a Twitter az utóbbi hetekben hírhedtté vált „kék pipájánál”. Az iPhone-osoknak vélhetően azért kell majd többet fizetniük a Twitter Bluet szolgáltatásért, hogy a vállalat azután is a pénzénél maradjon, hogy az Apple levonja a saját ökoszisztémája fenntartására beszedett részesedését.
Az ébresztőórák és a hasonló célt szolgáló telefonos alkalmazások elmaradhatatlan tartozéka a szundigomb, amelynek megnyomása után még pár percnyi pihenőidőhöz jutunk. Nagyon kedvelt funkcióról van szó, annak ellenére, hogy a szakemberek már többször megfogalmazták az ellenérzésüket ezzel kapcsolatban.
Az APT37 nevű észak-koreai hackercsoport akkor kezdte el fertőzni a dél-koreai felhasználók készülékeit, amikor az ottani társadalom a halloweeni tragédiára koncentrált.
Ingyen filmnézést kínál több európai uniós intézmény weboldala, miután ismeretlenek erre vonatkozó tartalmakat helyeztek el rajtuk. Aki az ott szereplő linkekre kattint, olyan webhelyekre juthat, melyek kártékony szoftvert telepítenek számítógépére.
Az Orion űrhajó a Hold megkerülése után már elindult a Föld felé, ennek apropóján a NASA egy újabb sorozatot publikált azokból a felvételekből, amit az űrhajó útja során eddig készített.
Egy játék volt 2022 legfelkapottabb keresése a világon, míg a második helyet egy sportesemény foglalta el. Kiderült az is, hogy mely sorozatokra és filmekre kerestek a legtöbbször az emberek.
A ködtenger tetejére festette fel a nap a kilátó képét.
A dán és a brit kutatók a grönlandi talajból vettek mintát, hogy megnézzék, milyen környezeti DNS-mintákat tartalmaz. Az eredményre éveket kellett várni, de megérte.
Egy igen súlyos sebezhetőségre derült fény, amely kitrükközi az androidos rendszert. A Google már értesítette az érintett gyártókat, de még nem lehet nyugodtan hátradőlni a székben.
Minden télen, világszerte több millió, krónikus betegségektől szenvedő ember tüneteit súlyosbítja az alacsony hőmérséklet, esetenként halált is okozva. A britek most egy új módon védenék meg a veszélyeztetett embereket.