A saját fejébe is beülteti Elon Musk a chipjét, fél év múlva már embereken tesztelnék
Most már biztos, hogy 2023-ra csúszik át Elon Musk nagy terve, hogy végre embereken is kipróbálják a Neuralink fejlesztette agy-számítógép interfészt.
Most már biztos, hogy 2023-ra csúszik át Elon Musk nagy terve, hogy végre embereken is kipróbálják a Neuralink fejlesztette agy-számítógép interfészt.
Ijesztő lehet vészhelyzetben, ha ugyan ott van kéznél a telefonunk, de térerő híján nem tudunk segítséget hívni. Az Apple az iPhone 14-ek esetében már lehetővé tette a műholdas kapcsolat létesítését, és lehet, hogy a Samsung is valami hasonlóval rukkol ki a jövő év elején érkező Galaxy S23-aknál.
Az alvás elengedhetetlen a testi, lelki egészség megőrzéséhez, azonban az év végére gyakran elfogynak a tartalékaink, és ilyenkor még fontosabb, hogy kipihenjük magunkat. De nem mindegy, hogyan tesszük ezt: hogy javíthassunk a szokásainkon, először tisztában kell lennünk az adatokkal: milyen az alvásunk minősége és mennyisége. Ebben tökéletes társunk lehet egy okosóra, ami nemcsak abban segít, hogy megismerjük a testünket, hanem tanácsokat ad az életmódváltásban is.
A magyar kis- és középvállalkozások (kkv) marketingesei közel 73 százaléka gazdasági visszaesésre számít a következő évben, erre készülve azt tervezik, hogy növelik a hirdetési költségüket és a kommunikációs aktivitásukat. Többek között ez derült ki a Liftup képzési platform friss felméréséből, amelyben a a közösségi médiás jelenlétről és a metaverzumról is kérdezték a hazai cégek szakembereit.
Közeledik az év vége, így egyre többször találkozhatunk majd olyan összeállításokkal, amelyek 2022 „legjeit” foglalják össze. Az Apple is nyilvánosságra hozta, hogy az App Store közel 3,6 milliárd alkalmazása közül melyeket tartotta a legkülönlegesebbeknek, a leginkább figyelemre méltóbbaknak.
Az uniós vezetők arról tájékoztatták a napokban Elon Muskot, hogy az öntörvényű moderációs gyakorlata nem fér össze az EU gyűlöletbeszéd és dezinformáció ellen alkotott jogszabályaival.
Az M2 Max várhatóan a MacBook Prókban és a Mac Studióban jelenik majd meg, és már ki is szivárgott egy Geekbench-teszt arról, hogy milyen teljesítményre számíthatunk.
Az áremelés a lehető legrosszabbkor érkezett, miután az elmúlt hetekben az oroszok elsősorban Ukrajna elektromos hálózatát támadják, ami a mobilhálózatok működését is befolyásolja. Az áram nélkül maradt részeken a Starlink az egyetlen mód arra, hogy a lakosság hozzáférjen az internethez.
A Perseverance a Jezero kráterről készített fotót a Marson, amikor egy különös objektum jelent meg az „égen”.
A Corning újabb fejlesztéssel állt elő. A Gorilla Glass Victus 2 a mostanra megnövekedett mobilok kijelzőit is képes megvédeni a leesés okozta sérülésektől.
A hang pontos funkciója az állatok esetében egyelőre még nem ismert, azonban az is kiderült, hogy a hangtartományuk 7 oktávot ölel fel, szemben az emberek jellemző 3 oktávjával.
Kína a Wing Loong drónok újabb verzióját mutatta be, ami nemcsak a felderítésre jó, de képes arra, hogy megvédje magát.
A kutatók a Szomáliában becsapódott El Ali meteorit egy 70 grammos darabkáját vizsgálták meg, és abban már legalább két új ásványt találtak.
Az előző hónapban kiadott ízelítőt követően most egy olyan előzetes került napvilágra, amiből már jobban kivehető, mire lehet számítani Mario első egész estét mozijában. A látványvilágra, úgy tűnik, nem lehet panasz, ráadásul a játékok világából is sok ismerős elem visszaköszön.
Egy friss tanulmány eredményei nyomán az ökológusok megállapították, hogy a tőkés récék vándorlásuk során több száz kilométerre is képesek eljuttatni a magokat, noha korábban úgy vélték, ez legfeljebb néhány száz méter lehet.
Ha az ukrán hadsereg használja fel őket, válaszcsapásra számíthat – figyelmeztetnek az oroszok.
Két évtizednyi kutatómunka után átment a klinikai teszten a lecanemab nevű gyógyszeres kezelés, ami segít lassítani az Alzheimer-kórban szenvedők leépülését.
A repülés és az autózás világában is áttörést hozhat az a szilárdtest-akkumulátor, melynek fejlesztéséhez összefog két francia óriásvállalat, az Airbus és a Renault. A repülőgépgyártó emellett a fenntartható kerozint készítő Neste vállalattal is partnerségre lépett.
A NASA űrhajója, az Orion már olyan helyen jár, ahonnan egyszerre lát rá a Földre és a Holdra.
Stephen Cohen professzor elképzelése szerint megvalósulhat a Földből az űrbe vivő lift, amely egyaránt alkalmas lenne rakomány és emberek űrbe juttatására.