Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Az Intel jóslata szerint 2015-re már 1200 kvadrillió tranzisztor lesz forgalomban bolygónkon.
Az Intel jóslata szerint 2015-re már 1200 kvadrillió tranzisztor lesz forgalomban bolygónkon. Ebbe természetesen nem csak a számítógépek, hanem minden elektronikus eszköz beletartozik, sőt ne feledkezzünk meg arról sem, hogy egy eszközön belül általában egynél több tranzisztor van…
A megdöbbentő számokkal Paul Otellini (Intel, CEO) állt elő, a mai Intel Developer fórumon. De mennyi is az annyi? Nos, egy kvadrillió, más néven tíz a huszonnegyediken, egészen pontosan 1 000 000 000 000 000 000 000 000 darab tranzisztor. Ezt kell megszoroznunk 1200-al. Az óriási számok a Moore törvény darabszámra vonatkozó tételének köszönhetően jöttek ki. A világon pillanatnyilag megközelítőleg négy milliárd „okos” eszköz van forgalomban, 2000-ben öt kvadrillió transzitort üzemeltettünk szerverekben, telefonokban és tetriszekben; ez a szám 2010-re 80 kvadrillióra emelkedett.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.