Orosz hackerek csatlakoztak az Ukrajna elleni offenzívához, állítólag önszorgalomból
Az Ukrajnában zajló események felbátorítottak néhány hackert, akik az orosz katonák mintájára az ukrán nép ellen vonulnak – csak ők a kibertérben.
Az Ukrajnában zajló események felbátorítottak néhány hackert, akik az orosz katonák mintájára az ukrán nép ellen vonulnak – csak ők a kibertérben.
A januári Las Vegas-i CES 2022 technológiai szakkiállításon mutatta be a Samsung pénztárcabarát okostelefonját, a Galaxy S21 rajongói változatát. Az első vásárlók már le is csaptak rá, viszont sokan közülük egy kellemetlen meglepetéssel szembesültek, a szó szoros értelmében.
Összegyűjtöttük egy cikkbe a hét legérdekesebb, legolvasottabb technológiai és tudományos témáit.
Az ukrán védelmi minisztérium különös felhívást intézett Kijev lakossághoz: akinek van drónja, az adja le, hogy tapasztalt pilóták járőrözhessenek velük.
Nemzetközi együttműködés keretében szombat délután megérkezett Magyarországra Prágából a cseh Vodafone csapata két extra mobil bázisállomással.
A Fehér Ház nemzetbiztonsági tanácsa figyelmeztette az amerikai chipgyártó vállalatokat, hogy fokozhatja az alapanyaghiányt az orosz-ukrán háború.
Az orosz állami tulajdonban lévő RT-t is érinti a döntés, sőt ezt a csatornát több másikkal egyetemben kormányzati kérésre nem lehet többé elérni Ukrajnában.
Hamarosan egy érdekes felület fogadja majd azokat, akik hanghívásra (is) használják a WhatsAppot. Főleg a csoportos hanghívásoknál jöhet majd jól az újdonság.
A globális felmelegedés és a földhasználat változása az évszázad végéig még az eddigieknél is szélsőségesebb erdőtüzeket okozhat – figyelmeztetett az ENSZ új jelentésében.
Sőt, a bevételektől is megfosztják őket.
A csernobili blokkokat érő esetleges károknál sokkal nagyobb problémát eredményezhet, ha Ukrajna ma is aktív, kiterjedt nukleáris infrastruktúráját érnék el orosz katonai támadások következményei – hívja fel a figyelmet Aszódi Attila nukleáris szakértő.
Veszélyes lett arra menni, aki tudott, az került.
Az Ukrajnát ért orosz invázió már a technológiai szakkiállításokra is hatással van.
Moszkva sokadik alkalommal próbál ráijeszteni a nagy technológiai cégekre. Ez az Ukrajna ellen indított offenzíva idején sincs másképp.
Ausztrál kutatók szerint az aggodalomra okot adó variánsok – köztük a béta és a delta – gyorsabban, hetek alatt mutálódtak, míg a korábbi változatok hónapok alatt jöttek létre.
Egy népszerű katonai játék, az ArmA III felvételeit kezdték terjeszteni ismeretlenek, úgy beállítva, mintha azok az orosz–ukrán konfliktus alatt készültek volna. Ez azonban nem igaz.
A profilzár egyfajta adatvédelmi eszköz, általa nem lehet rálátni a facebookozó által megosztott tartalmakra – így például arra sem, hol tartózkodik és kikkel.
A nukleáris létesítmények állapotában nem történt változás. Az orosz haderő csütörtökön masírozott be Csernobilba, amit rövid idő után saját ellenőrzése alá vont.
A legnagyobb okostelefon-gyártóknak már vannak összehajtható telefonjaik – a Samsung esetében több generációról is beszélhetünk –, az Apple azonban késlekedik vele. A legújabb hírek szerint még hosszú évekre vagyunk az összehajtható iPhone-tól, de időközben már a notebookja átalakításán is dolgozik a vállalat.
A barcelonai MWC szakkiállításon mutatkozik be a Honor Magic4-széria. A gyártó azt ígéri, a sorozat csúcsmodelljénél gyorsabban egyetlen másik mobilt sem lehet tölteni vezeték nélkül.