Videón mindenki vágya: ahogy tű nélkül ad oltást a robot
Fejlesztői szerint körülbelül két év múlva lehet majd bevetni az egészségügyben azt a robotot, amely nemcsak kiváltaná a szakszemélyzetet, de még tűt sem igényelne az oltások beadásához.
Fejlesztői szerint körülbelül két év múlva lehet majd bevetni az egészségügyben azt a robotot, amely nemcsak kiváltaná a szakszemélyzetet, de még tűt sem igényelne az oltások beadásához.
A Relods nevű gyártó úgy próbálja növelni fülhallgatója üzemidejét, hogy a töltőtokhoz egy-egy mágneses akkumulátort is biztosít. Ezeket kell a másik kettő helyére rakni, ha már fogytán bennük a szufla.
Az Unicode Consortium 2019 után ismét összegezte, mely hangulatjeleket használtuk a legtöbbször.
A gyenyiszovai ember eddigi legrégebbi ismert maradványaira bukkantak Szibériában: a 200 ezer éves csontdarabokat a faj létezésére utaló első bizonyítékok lelőhelyén találta egy nemzetközi kutatócsoport.
A YouTube-on egy ideje már nem látható, hogy hány negatív értékelést kapott egy-egy tartalom. Egy böngészőbővítmény viszont képes visszacsinálni az eredeti állapotot.
Kiszivárgott dokumentumok szerint az országba látogató és helyben dolgozó újságírók ellen fejleszt egyedi megfigyelési technikát Kína. A szakértők szerint a munka ijesztő és számos kérdésre nincs válasz.
Az antitest-koktélt a GlaxoSmithKline és a Vir készítették. A laboratóriumi elemzés azt jelezte, hogy hatásos az új, omikron nevű variáns ellen.
Az egyik lelet egy gyakorlatilag teljesen ép egyedhez tartozik.
A vizsgálatot az ELTE indította. A 18 éven felüliektől várnak válaszokat.
A Valneva készítményét, amely inaktivált vírust tartalmaz, már az Európai Gyógyszerügynökség vizsgálja.
Az Omicron (OMIC) nevű kriptopénzt csak a legfanatikusabb bányászok ismerték – egészen addig, míg meg nem jelent a koronavírus egyik újabb, ilyen nevű változata.
Több tucat, a HP által kiadott nyomtatót érint egy-egy biztonsági rés, amiket már befoltozott a gyártó, de a jelenség miatt a felhasználói oldalon is akad tennivaló.
Meglepetéssel hangolódik a Google az év végére, aminek ezúttal az androidos felhasználók örülhetnek. A cég szerdán bejelentette, hogy több új funkciót is készített a különböző szolgáltatásaihoz.
A Cardiffi Egyetem kutatói és amerikai tudósok közösen derítettek fényt arra, miért okozhat a vérrögképződést az AstraZeneca védőoltása.
Élettudományok kategóriában a magyar biokémikus kapja kutatótársával, Drew Weissmannal megosztva a 2022-es Benjamin Franklin-érmet – jelentette be a philadelphiai Franklin Intézet.
A ZTE mesterséges intelligencia alapú NodeEngine megoldásra épülő 5G alapú kísérleti gyár működési mutatói mintegy 64 százalékos munkaerőköltség és 14 százalékos termékhiba csökkenést mutattak – közölte a kínai távközlési vállalat.