G. Fodor molylepkés anekdotával intézi el a Török Gábor-sztorit
A Századvég egyik vezetője a szekrényből először kirepülő molylepkéhez hasonlította a veszprémi választásokon végül mégsem induló Török Gábort politikai elemzőt.
A Századvég egyik vezetője a szekrényből először kirepülő molylepkéhez hasonlította a veszprémi választásokon végül mégsem induló Török Gábort politikai elemzőt.
Úgy beszélnek a politikusok, mintha a „szociális katasztrófa”, ez a kancsal szörnyeteg, amiről senki meg nem mondja, hogy micsoda is valójában, a „küszöbön” ácsorogna. Nem, a szociális katasztrófa itt van!
Egy ország előtt zárják be a felemelkedés útját. De miből gondolják, hogy nekik mindig járni fog?
Lakbér fizetés helyett az állam jobban szeretne önkényes lakásfoglaló lenni: olcsóbb elvenni mint kivenni. A kérdés az, hogy megérti-e ezt a sok millió tényleges lakástulajdonos is.
A rendszerváltás már megbukott akkor, amikor még nyoma sem volt a Nemzeti Együttműködés Rendszerének, megbukott már Orbán 2.0 előtt. A mostani tiltakozások szervezői nem egyezhetnek ki azokkal, akik ezért a bukásért felelősek: a „régi ellenzék” elbizonytalanodott, eszmétlen és gondolattalan apparatcsikjaival, de külső nyomásgyakorlással el lehetne érniük – hosszabb távon – valamiféle alkotmányozó nemzetgyűlés összehívását.
A Fidesz EP-képviselőjét és netes megmondóemberét az a hírcáfolat ihlette meg, miszerint André Goodfriend ideiglenes ügyvivőt Washington mégsem készül visszahívni Magyarországról, mert nagyon is elégedett a munkájával.
Ellopják a MaNyupunkat, a Tescónkat, a voksunkat. Pedig sem idén, sem négy éve semmilyen felhatalmazást, biankó csekket nem írtunk alá semmilyen kormányzatnak, hogy erőszak-monopóliumát lealázásunkra, megzsarolásunkra és kifosztásunkra használhatja.
Magyarországon akkor lehetsz általános gyermek- és ifjúsági szakértő, ha van hozzá ajánlásod a helyi elöljárótól.
A rendőrség kampánya nem a nemi erőszakok számát, hanem a feljelentések számát fogja csökkenteni.
Azt, hogy ki a roma, mostantól a roma önkormányzat dönti el. Ahogy azt is, hogy ki a beépített ügynök.
Tömegek az utcán. Lépéskényszerben az ellenzék. Még a végén őket váltják le.
Új könyvvel jelentkezik az egykori demokratikus ellenzék egyik vezetője, a rendszerváltás meghatározó alakja, Kis János filozófus. A „Mi a liberalizmus?” címet viselő munkájában többek közt vitába száll azzal a széles körben terjedő nézettel, amely szerint a liberalizmus és a demokrácia egymástól elválasztható fogalmak.
Legalábbis így látja a Magyar Hírlap, meg az ő titkosszolgálati szakértője.
A békemeneteket is szervező CÖF-CÖKA arra kéri a törvényalkotást, hogy "a jóhiszeműség elve mellett ne engedje el továbbra sem a bajba jutott devizaalapú hitelesek kezét".
Fölmerül a kérdés, hogy a Nemzet Sportolója kitüntető cím melyik Schmitt Pálnak szól.