Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Paul Lendvai szerint a magyarországi választás kimenetele pofon Orbán Viktor számára, kérdés, hogy a vég kezdete-e. Az európai viták éleződésére számít Daniela Schwarzer német politológus. Európát globális veszélyek szorongatják, mutat rá Nathalie Tocci, az Olasz Külpolitikai Intézet igazgatónője. Slawomir Sierakowski politikai elemző szerint az európai választásnak két igazi nyertese van, erről a Project Syndicate-ben ír. Az EP-választást elemzi a Wall Street Journal több cikke is. A Financial Times szerint kockázatos húzás Macron részéről, hogy előrehozott választásokat jelentett be. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A 46 éves kormányfőt pénteken este, két nappal az európai parlamenti választások előtt, egy férfi ütötte meg Koppenhága központjában, és az ütéstől kisebb nyakrándulásos sérülést szenvedett.
Orbán Viktor szeretné, ha Magyarország olyan különleges státuszt kapna, amely lehetővé teszi, hogy semmilyen formában ne vegyen részt a NATO területen kívüli misszióiban. Ezzel újabb frontot nyit a NATO-val és az EU-val mostanában nem éppen harmonikus viszonyban. Jens Stoltenberg egyenesen a kelet-európai NATO-tagok rigai csúcstalálkozójáról érkezik, ahova Sulyok Tamás államfő nem ment el.
Az amerikai diplomácia vezetője emellett arra kérte a gázai segélyezésben részt vevő országokat, hogy ők is növeljék a palesztinoknak nyújtott támogatásukat.
Az ukránok legfrissebb, keddi összesítése szerint a háború kirobbanása óta az orosz hadsereg ukrajnai embervesztesége hozzávetőleg meghaladta az 528 ezret.
A New York-i Egyetem történészprofesszora, az autoriter rendszerek egyik legnevesebb kutatója a Project Syndicate-nek adott interjúban részletezi, miért vonzódik Donald Trump olyannyira az orbáni rendszer működéséhez.
Orcsik Roland író, költő és Szvetnyik Margit zenész Bombayban, Dzsaipurban és Delhiben járt a „Költészet, zene és természet” című projekttel. Orcsik verseit adták elő különleges zenei kísérettel. Workshopot is tartottak, egy új hangzásokkal kísérletező improvizatív zenét játszottak a résztvevőkkel, „A Day in Delhi” címmel közös kompozíció is született. Interjú Orcsik Rolanddal.
„Az amerikai kormány igazi próbatétel előtt áll, miszerint képes-e biztosítani, hogy a megszálló (Izrael) eleget tegyen a háború azonnali befejezése kötelezettségének a Biztonsági Tanács határozatával összhangban” – mondta a szervezet egy magas rangú tisztviselője.
Száz éve született az indiai jobboldal hindu felsőbbrendűséget hirdető ideológiája, a hindutva. Az eszme atyja, Vinajak Szavarkar szinte az ismeretlenségből vált a Nehru–Gandhi szellemi hagyaték ellenikonjává. Hatása ma világszintű, hiszen az ő eszméi az irányadók India jelenlegi kormánypártjának.
Minden nyugati lap felfigyelt Magyar Péter teljesítményére az EP-választáson. Megtört Orbán legyőzhetetlenségének mítosza, írja a Bloomberg. A Frankfurter Rundschau szerint a magyarországi dupla választás Orbán Viktor arcvesztésével zárult. Megbízható politikai közép nélkül vége Európának, jelenti ki a Die Presse szerkesztője. A választók szkeptikusabbak, de együttműködést szeretnének a földrészen, így a Frankfurter Allgemeine Zeitung. A Guardian szerint Macron a tűzzel játszik. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A dél-koreai hadsereg szerint csak véletlenül lépték át a határt az északi katonák, mivel az érintett szakaszon nem láthatók jól az azt jelző feliratok.
Az európai választások eredményei után sokan riadalmat keltettek azzal, hogy „jobbra tolódásról” beszélnek, amely veszélyezteti a demokráciát. A jelenlegi és a korábbi EP-választási eredmények differenciált vizsgálata azonban azt mutatja, hogy ez a felfogás torz, és indokolatlanul általánosít – írja a német lap külpolitikai szerkesztője.
Hiába volt Maximilian Krah az AfD listavezetője, mégsem lesz belőle EP-képviselő. A párt így ismét ahhoz az ID-hez közelíthet, ahonnan korábban kizárták őket, ahelyett, hogy Toroczkaiékkal hoznának létre új frakciót.
A korábban korrupcióval megvádolt Saulos Chilima ellen múlt hónapban indoklás nélkül ejtették a vádakat. Rajta kívül kilencen tartózkodtak a most eltűnt gépen.