Tony Blair brit kormányfő nemzetbiztonsági kérdésekkel foglalkozó munkatársai 2002. július 21-i keltezésű nyolcoldalas memorandumukban hangsúlyozzák, hogy az amerikai katonai tervek úgyszólván nem foglalkoznak az invázió utáni megszállással, és Washington várhatóan arra kéri majd Nagy-Britanniát, hogy a teher megosztásában aránytalanul nagy részt vállaljon.
A memorandumot Blair munkatársai azért állították össze, hogy a kormányfő felkészüljön a nemzetbiztonsági tanácsával két nappal később megtartott tanácskozására, amelynek rövid jegyzőkönyvi kivonatát már a múlt hónapban megszellőztette a londoni The Sunday Times. Ez utóbbi dokumentum szerint a washingtoni látogatásról visszatérő brit tisztségviselők arról számoltak be, hogy az amerikai kormány elkerülhetetlennek tekinti a háborút. Washington azokkal a hírszerzési értesülésekkel fogja igazolni az inváziót, amelyek szerint Szaddám Huszein iraki elnök rezsimjének tömegpusztító fegyverei vannak.
Blair tudhatta, hogy nincs vészforgatókönyv Irakra
A brit kormányfőt az iraki háború előtt nyolc hónappal figyelmeztették saját munkatársai, hogy az Egyesült Államoknak nincs kidolgozott terve az invázió utáni időkre, és a megszállás hosszú és drága nemzetépítési vállalkozásnak bizonyulhat - írta vasárnap The Washington Post.

Megszületett az USA és az EU közötti vámegyezmény
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Török Gábor szerint Orbán pólója arra utal, hogy a választás időpontja hivatalos
Parlamenti választások: A Sándor-palota szerint Sulyok dönt, és nem egyeztet senkivel
"A Fidesz egy pattanás egy mocsári tündér fenekén" - Túlélheti ‘26-ot a NER?
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Németország – több halott és sebesült egy vonatbalesetben
Több ember életét vesztette egy Délnyugat-Németországban bekövetkezett vonatbalesetben.