Saron önállóan lélegzik az ébresztés kezdete után

Önállóan kezdett lélegezni Ariel Saron izraeli miniszterelnök, miután orvosai megkezdték felébresztését a mesterséges kómából. A kormányfő megmozdította jobb karját és jobb lábát is.

  • MTI MTI
Saron önállóan lélegzik az ébresztés kezdete után
Az igazgató elmondása szerint Saron állapota még mindig válságos, és az önálló lélegzés ellenére továbbra is lélegeztetőgépen tartják. Az ébresztési órákat vagy akár napokat is igénybe vehet - közölte Slómó Mor-Jószéf, a jeruzsálemi Hadassza kórház igazgatója.

Saron vérnyomása a fájdalominger hatására emelkedni kezdett, ami kedvező jel. Megmozdította a jobb karját és a jobb lábát, a mozdulat ugyan gyenge volt, de jelentékeny - tette hozzá az igazgató.

A 77 éves kormányfő állapota válságos és továbbra is altatják, de a narkózis szintjét enyhítették. Az orvosok a következő napokban folytatják az altatóadagok csökkentését.

Az kormányfőt műtő idegsebész szerint túl korai lenne még felmérni, milyen hatása volt a Saron agyának jobb féltekéjében bekövetkezett agyvérzésnek a felismerő képességekre, illetve a test bal oldalára.

Szakértők szerint Saron önálló lélegzési képessége azt jelenti, hogy az agyában működik a lélegzési központ, de azt nem jelzi, hogy más tevékenység folyik-e az agyban, sem azt, hogy a kormányfő túléli az agyvérzést. Független orvosok úgy vélik, hogy miután az agyvérzés a jobb féltekén történt, nagyobb az esély arra, hogy visszanyeri beszélő- és felfogóképességét, amelyekért az agy bal féltekéje a felelős.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.