Pakisztán: biztonságban vannak a nukleáris fegyverek

A pakisztáni nukleáris fegyverek biztonságban vannak és nem áll fenn annak veszélye, hogy az afganisztáni tálibok vagy az al-Kaida nemzetközi terrorista hálózathoz kötődő harcosok megkaparintsák őket - közölte az iszlámábádi külügyminisztérium szóvivője.

  • MTI MTI
Pakisztán: biztonságban vannak a nukleáris fegyverek
Mohamed Szadik szóvivő, aki John Bolton volt amerikai ENSZ-nagykövet és más washingtoni illetékesek aggodalmaira válaszolt, leszögezte: több szintű az e fegyverek feletti parancsnokság és ellenőrzés, éppen ezért nem kerülhetnek mások kezébe. 
 
"A pakisztáni nukleáris program nagyon jól őrzött" - mondta Szadik és hozzátette: határozottan elutasít ezzel kapcsolatban minden más véleményt. Az Egyesült Államok évek óta hangoztatja aggodalmait a pakisztáni nukleáris arzenállal kapcsolatban. 2004-ben Abdul Kadir Hán, a pakisztáni atomfegyverprogram atyja bevallotta, hogy nukleáris technológiát adott át Iránnak, Líbiának és Észak-Koreának. Hánt azóta házi őrizetben tartják Iszlámábádban. John Bolton a múlt héten azt szorgalmazta, hogy az Egyesült Államok támogassa Pervez Musarraf pakisztáni elnököt a november 3-án bevezetett rendkívüli állapot ellenére, hogy megvédjék az ország nukleáris fegyverzetét az iszlám fundamentalistáktól.

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.