szerző:
HavariaPress
Tetszett a cikk?

Kétszáz Greenpeace-aktivista - köztük huszonhat magyar állampolgár - befalazta az Európa Tanács épületének bejáratait, hogy így tiltakozzanak az uniós halászati szabályzat túlságosan enyhe mivolta miatt - értesült a HavariaPress.

© www.greenpeace.hu

Az akció a brüsszeli rendőrség közbelépése miatt nem tarthatott sokáig, jelenleg az aktivisták letartóztatása zajlik. A nemzetközi zöld szervezet az EU halászati politikája és a tengerek halállományának kipusztítása ellen kíván tiltakozni a látványos demonstrációval.

Az ügy háttere, hogy az EU Halászati Tanácsa ma tartja éves gyűlését azért, hogy döntsenek a megengedett maximálisan kifogható halmennyiségekrõl. A szervezet úgy véli, hogy a Tanács eddigi határozatai miatt nyilvánvaló, hogy az idei tárgyalások után még messzebb kerülünk azoktól a maximálisan kifogható mennyiségektõl, melyek környezeti- és gazdasági - szempontból is kielégítőek lennének, azaz biztosítanák mind a biodiverzitás, mind a halállomány mai szintjének fennmaradását.

A szervezet úgy véli, hogy a 80-as évektől kezdve a Halászati Tanács inkompetenciájának eredményeként riasztó mértékben csökkent a tengeri halállomány, és a maximálisan kifogható halmennyiségekről hozott döntések rendre aláásták az Európa körüli tengerek biológiai sokféleségét.

Egy, az Európai Bizottság Halászati és Tengerügyi Főigazgatója által megrendelt tanulmány szerint az európai halászati ipar a világ legkevésbé fenntartható és gazdaságos halászati iparágai között van.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

Megkezdődött Brüsszelben az EU csúcstalálkozója

Megkezdődött Brüsszelben péntek délelőtt az Európai Unió állam- és kormányfőinek egynapos találkozója, amelyen a várakozások szerint elsősorban a koszovói rendezésről, valamint az EU középtávú jövőjével foglalkozó munkacsoport felállításáról lesz szó.

MTI Itthon

Kovács: a lisszaboni szerződés véget vetett a bizonytalanságnak

A lisszaboni megállapodás megszületése véget vetett a két és fél éves bizonytalanságnak, amely az Európai Unió alkotmányos szerződésének franciaországi és hollandiai elutasítása után alakult ki - jelentette ki Kovács László, az Európai Bizottság magyar tagja az új uniós reformszerződés aláírásának apropóján Brüsszelben.