Hamis festményt adományozott Basescu

Január 24-én, a Moldova és Havasalföld 1859-es egyesülésének ünnepségén Traian Basescu államfő kellő helyi médiacirkusz keretében egy Giovanni Venturini festményt adományozott a focsani múzeumnak.

  • unknown unknown
Hamis festményt adományozott Basescu

Nem tudni miért, de Horia Dumitrescunak, a múzeum igazgatójának gyanús volt az alkotás, ezért az ünnepség után megvizsgáltatta, s most bejelentette, a festmény olcsó hamisítvány.

A botrány természetesen az elnöki hivatalig gyűrűzött, de ott mindenki mossa kezét, mert a művet Basescu állítólag Tivoliban kapta ajándékba – hogy kitől, azt nem hozták nyilvánosságra –, és az adományozó jelezte, a festmény legalább 30 ezer eurót ér. A törvény értelmében viszont az államfő ilyen drága ajándékot nem tarthat meg, ezért döntött a továbbadásról. A botrány kipattanása után a focsani múzeum kapott egy értesítést Tivoliból, hogy most már ők is rájöttek, hamis festménnyel kedveskedtek Basescunak, s az egész nem ér többet 100-200 eurónál.

Az ügy pikantériája, hogy az ominózus múzeum, amint átvette a művet, azonnal külön biztonsági berendezést szereltetett fel.

Irházi János/Arad

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?