Az Abbász felfüggesztette izraeli kapcsolatait

Mahmúd Abbász palesztin elnök vasárnap felfüggesztett minden kapcsolatot Izraellel tiltakozásul amiatt, hogy a zsidó állam hadserege halálos áldozatokat követelő offenzívát indított a Gázai övezetben. A műveletet az Európai Unió is elítélte.

  • MTI MTI
Az Abbász felfüggesztette izraeli kapcsolatait

A műveletben szombaton hatvannyolcan haltak meg. A kapcsolatokat a palesztin fél minden szinten szünetelteti – jelentette Abu Nabil Rudeina palesztin szóvivő, aki szerint semmi értelme nem volt az izraeli támadásnak.

A palesztin elnök közlése előtt nem sokkal Ehud Olmert izraeli kormányfő is bejelentést tett, mégpedig arról, hogy Izrael folytatja katonai akcióit a Gázai övezetben a „terrorista-ellenes csoportok” ellen és ezt nem szándékozik egyetlen pillanatra sem abbahagyni – jelentette ki vasárnap a heti kormányülés elején. A miniszterelnök, elutasítva az Izrael túlzott erőalkalmazására vonatkozó nemzetközi kritikákat, leszögezte: „Senkinek sincsen erkölcsi joga Izraelt az önvédelemhez való jogának gyakorlásért bírálni.”

A fejlemények kapcsán az Európai Unió soros szlovén elnöksége vasárnap elítélte az izraeli hadsereg által „túlzott mértékben” alkalmazott erőt a Gázai övezet civil lakossága ellen, hangsúlyozva, hogy az ilyen cselekmények ellentétesek a nemzetközi joggal. Ugyanakkor az EU közleményében ismét elítélte az izraeli terület elleni palesztin rakétatámadásokat, és mindkét felet az ellenségeskedések beszüntetésére szólította fel.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?

vélemény

Parászka Boróka: A rezsimbontás receptje

Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége. Egyelőre ott tartunk, hogy el kell hinnie az ország határain belül és kívül élőknek, hogy lehetséges a megtisztulás, és mindenkinek lehet helye, feladata ebben.