Clinton úgy döntött, hogy feladja a szenátori posztot és az Obama-kormány külügyminisztere lesz - közölte az újság "két bizalmas" közlésére hivatkozva. A liberális újság úgy számolt be a hírről, hogy a Demokrata Párt feltehetően két vezető alakja egyetértésre jutott. A Clinton felkérése körüli találgatások napok óta vezető helyet foglaltak el a demokrata kormány megalakulásával kapcsolatos hírek között.
A névtelenséget kérő források egyike úgy tájékoztatott: a volt first lady azután döntött, hogy újabb egyeztetést folytatott Obamával. Állítólag külpolitikai elképzeléseikről, valamint arról tanácskoztak, milyen szerepe lesz Clintonnak az új kormányban. Hillary Clinton felkéréséről hivatalosan még nincs hír, Obama irodája csütörtökön azt közölte, hogy a külügyminiszteri jelölés ügye "folyamatban van". A The New York Times tudósításában az derül ki, hogy Clinton döntéséről a volt first lady stábja értesítette a lapot. "Készen áll" - mondta az egyik forrás, hozzátéve: az újabb egyeztetésre azért volt szükség, mert az ez ügyben múlt héten Chicagóban folytatott első megbeszélésük még "túl általános" volt.
Obama tanácsadói pénteken azt mondták, hogy az új elnök a jövő héten, Hálaadás ünnepe (november 27.) körül tesz bejelentést az ügyben. A The New York Times szerdán még arról cikkezett, hogy Hillary Clinton gondban van a külügyminiszteri poszt elfogadásával, ugyanis szeret a saját ura lenni, nem szívesen adja fel függetlenségét.
Az utóbbi napokban ismertté vált, hogy Obama átmeneti stábja Hillary Clinton átvilágításának részeként a legtüzetesebben vizsgálta férjének, Bill Clintonnak az elnökség utáni időszakban végzett tevékenységét, amelynek több részlete nem nyilvános. Átnézték a többi közt alapítványának adományozóit, a beszédeiért kapott összegek forrásait (egy ízben egyórás fellépésért 425 ezer dollárt kapott), és Ronald Burkle milliárdos beruházónak végzett munkáját. A Clinton-családhoz közeli források szerint Bill Clinton hajlandó volna lemondani alapítvány vezetői posztjáról felesége külügyminisztersége idejére. Arra is kész, hogy feltárja nem nyilvános bevételi forrásait, és megossza a külügyminisztériummal tervezett beszédeinek időrendjét és vázlatát.
A szerdai The Wall Street Journal kétkedő hangot ütött meg Hillary Clinton esetleges kinevezése kapcsán. A lap úgy fogalmazott, hogy a külügyminiszteri poszt túl fontos ahhoz, hogy az elnök egy riválisa töltse be. A The Washington Post arra hívta fel a figyelmet: ha Obama Hillaryt választja, vele együtt Bill Clintont is megkapja. Az újság rámutatott, hogy Bill Clinton a saját alapítványához és elnöki könyvtárához olyan országoktól kapott legalább egymillió dollár támogatást, mint Kuvait, Katar, Brunei, Tajvan és az Egyesült Arab Emírségek.
A CNN hírtelevízió pénteki közlése szerint Barack Obama a kereskedelmi miniszteri posztra másik korábbi riválisát, Bill Richardsont fogja felkérni; Új-Mexikó állam kormányzója az első spanyol ajkú politikusként szállt versenybe idén a demokrata elnökjelöltségéért.
Obama a Fed New York-i részlegének elnökét nevezi ki pénzügyminiszternek
Timothy Geithner, a New York-i szövetségi tartalékbank elnöke Bill Clinton elnöksége idején a pénzügyminisztériumban dolgozott, amikor azt Larry Summers vezette. Summerst szintén a minisztériumi poszt esélyesei között emlegették, ő állítólag a Fehér Házban kap vezető tisztviselői beosztást. Az 53 éves Summers Obama fő pénzügyi tanácsadója volt a kampányban, nagy szerepet játszott annak kialakításában, hogy Obama miképpen reagált a pénzügyi válságra. Miniszterségét azonban többen ellenezték. A Világbank szakértőjeként 1991-ben feljegyzést írt arról, hogy Afrika bizonyos térségeit a mérgező hulladékok lerakataként lehetne használni. A Harvard Egyetem elnökeként pedig sok női szervezet haragját váltotta ki, amikor kifejtette, hogy a gyengébbik nem tagjai genetikai okok miatt nem érik el a férfiak matematikai és tudományos eredményeit.
A 47 éves Timothy Geithnerrel kapcsolatban olyan kifogás merült fel, hogy miközben Obamának a változás volt a fő kampányjelszava, a New York-i bankelnöknek túl szoros a kötődése a Fehér Ház és a jelenlegi pénzügyminiszter, Henry Paulson gazdasági politikájához. A Wall Streeten sok szakértő feltételezi, hogy Geithnernek fontos szerepe volt abban, hogy hagyták csődbe menni a Lehman Brothers befektetési bankot, ami elemzők szerint fokozta a pénzügyi válságot.
A New York-i értéktőzsde kedvezően fogadta az értesülést, hogy Geithner lesz a pénzügyminiszter. Röviddel 21 óra után a DJIA indexe 180 pont emelkedéssel 7732 ponton volt. A közel húsz perccel korábbi bejelentés előtt a tőzsdemutató szerény mínuszban volt. Az NBC News értesülése szerint Obama hétfőn ismerteti gazdasági kabinetjének összetételét. Akkor jelenti be, hogy kereskedelmi miniszternek Bill Richardsont fogja felkérni, aki Új-Mexikó állam kormányzója, az első spanyol ajkú politikusként szállt versenybe idén a demokrata elnökjelöltségéért.