Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

WikiLeaks: a Riporterek Határok Nélkül szerverén a diplomáciai táviratok

Szerdától a Riporterek Határok Nélkül (RSF) nevű sajtószabadság-védő szervezet oldalán is meg lehet nézni a WikiLeaks-féle amerikai diplomáciai üzeneteket.

  • Hírszerző/FH Hírszerző/FH
  • +${remainingCount} szerző
WikiLeaks: a Riporterek Határok Nélkül szerverén a diplomáciai táviratok

A sajtóvédő szervezet "az információ szabad áramlásának, valamint az újságíró forrásainak védelme miatt" kezdett el együttműködni a kormányzati iratok kiszivárogtatására létrehozott oldallal.

Az RSF azért vállalta, hogy saját szerverein tárolja a kiszivárogtatott táviratokat, hogy "támogassa a WikiLeaks jogát arra, hogy akadályok nélkül hozzon nyilvánosságra információkat". A sajtóvédő szervezet közölte: védelmükbe veszik "az újságírók forrásainak védelmét, amely nélkül az oknyomozó újságírás nem létezhet".

Az RSF szerint a "WIkiLeaks zaklatása, és a megszüntetésére tett kísérletek támadást jelentenek a sajtó demokrácia-védő szerepére", amelyet az Emberi Jogok Európai Egyezménye 10.cikke tartalmaz. Az RSF emlékeztetett arra, hogy az Emberi Jogok Európai Bírósága többször is megerősítette, hogy ez a szerep együtt kell hogy járjon jár a források védelmével, valamint a források elhallgattatására tett kormányintézkedések hiányával.

Mivel a WikiLeaksnek átadott iratokat törvénysértő módon szerezték meg, elvileg a WikiLeakset bűntársnak lehetne tekinteni - közölte az RSF. Az Emberi Jogok Európai Bírósága döntése szerint azonban nem büntethető egy sajtótermék, ha a kérdéses iratok nyilvánosságra hozatala közérdeklődésre tart számot, vagy biztosítja a közérdekű információk hozzáféréséhez való jogot - közölte az RSF.

A kiszivárogtatott amerikai diplomáciai táviratokat mától a http://wikileaks.rsf.org/ címen is el lehet érni.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?