A francia belügyminiszter nem bánta meg a 15 éves roma lány kitoloncolását

A francia belügyminiszter továbbra is helyesli a 15 éves roma lány és családja kitoloncolását Franciaországból, sőt, annak módjában sem talált semmi kivetnivalót. Manuel Valls erről vasárnap nyilatkozott.

  • unknown unknown
A francia belügyminiszter nem bánta meg a 15 éves roma lány kitoloncolását

"Inkább büszkének kellene lennünk arra, amit tettünk, nem pedig sajnálkoznunk" – mondta Valls a sajtónak a FRANCE 24 francia hírtévé szerint. Hozzátette, hogy folytatja az illegális bevándorlók hazatoloncolását a jogvédők bírálatai ellenére is.

A belpolitikai vihart az váltotta ki, hogy nemrég a hatóságok Albániába toloncolták Leonarda Dibranit, egy 15 éves roma lányt és annak családját. A lányt osztálytársai szeme láttára egy iskolai kiránduláson vette őrizetbe a rendőrség.

Leonarda nem tud albánul, sőt, egész családjából csak apja beszéli a nyelvet, mivel egyedül ő született Albániában. A férfi Franciaországban ugyanakkor azt hazudta, hogy mindannyian albán menekültek. Tette ezt azért, hogy nagyobb eséllyel kaphasson családjával letelepedési engedélyt politikai menekültként. Végül azonban nem kaptak menekültstátust.

A Dibrani-család 4 éven át élt Franciaországban, hat gyerekük közül a legkisebb már ott is született, a többiek Olaszországban, akárcsak anyjuk.

Francois Hollande francia államfő szombaton tévényilatkozatban közölte, hogy a lány visszatérhet Franciaországba, hogy folytathassa az iskolát, de családja nélkül. A lány ezt elvetette.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.