Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Amerikai lapértesülés szerint Japánban is titkos adatgyűjtést folytatott az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA); a sajtóban megjelent információk miatt rosszallását fejezte ki a tokiói kormány.
A The New York Times című amerikai napilap azt írta kedden az NSA volt informatikusától, Edward Snowdentől származó információkra hivatkozva, hogy Japán is azok közé az országok közé tartozott, ahol az NSA adatokat gyűjtött elektronikus hírszerzési eszközökkel. A titkosszolgálat elsősorban gazdasági és tudományos titkok után kutakodott, de a japán külpolitika kulisszatitkaira is kíváncsi volt.
Onodera Icunori japán védelmi miniszter kedden rosszallását fejezte ki emiatt. Mint mondta, egyelőre csak sajtóértesülésekről van ugyan szó, de nemkívánatosak az olyan cselekedetek, amelyek aláássák a két baráti és szövetséges ország közötti bizalmat.
Korábban egy névtelenül nyilatkozó amerikai kormányilletékes az NHK japán tévécsatornának nyilatkozva megerősítette, hogy az amerikai titkosszolgálat Japánt is lehallgatta. Azt mondta, hogy az Egyesült Államok tokiói nagykövetségéről, illetve a szigetországban lévő amerikai katonai támaszpontokról folyt a titkos adatgyűjtés. Voltak olyan sajtóértesülések is, amelyek szerint az amerikai szakszolgálatok Japán washingtoni nagykövetségét is lehallgatták.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.