A málló sárkányfogak, egy Kreml-közeli klán és persze Putyin – miért halhatott meg az orosz miniszter?
Egy komoly korrupciós ügy állhat a hátterében annak, hogy meghalt Roman Sztarovojt volt orosz közlekedési miniszter.
Megosztotta a hatalmat Ehnaton fáraó apjával, III. Amenhoteppel – ezt bizonyítják azok a sírfeliratok, amelyeket régészek egy fáraókori miniszter mauzóleumában feltárt oszlopokon találtak a felső-egyiptomi Luxor tartományban.
Az egyiptomi régészeti miniszter, Mohamed Ibrahim csütörtökön közölte, hogy egy egyiptomi-spanyol kutatócsoport az említett miniszter sírfalán III. Amenhotep fáraó neve mellett fiáét, Ehnatonét is bevésve találta. Fáraókori szokások szerint a miniszterek sírján feltüntették a mindenkori uralkodó – ez esetben uralkodók – nevét.
A sírfeliratok III. Amenhotep uralkodásának harmincadik évéből, Kr.e. 1300-ból származnak, ami arra utal, hogy a két fáraó társuralkodása Alsó- és Felső-Egyiptom felett kilenc-tíz évig tartott – mondta Francisco Martín, a kutatócsoportot vezető spanyol régész.
Ehnaton nevéhez fűződik egy kísérlet az egyistenhit bevezetésére az ókori Egyiptomban. A napisten, Aton imádatán alapuló hivatalos kultusz azonban nem bizonyult tartósnak.
Egy komoly korrupciós ügy állhat a hátterében annak, hogy meghalt Roman Sztarovojt volt orosz közlekedési miniszter.
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
Kvízjátékunk egyszerű: a négy megadott névből három a képzelet szüleménye, egy pedig valóban létezik. De vajon melyik?
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Több programmal, több hullámban telepítenek elektromosautó-töltő pontokat Magyarországra, ám a legszűkebben ellátott régiókba csak évek múlva érnek el.