A málló sárkányfogak, egy Kreml-közeli klán és persze Putyin – miért halhatott meg az orosz miniszter?
Egy komoly korrupciós ügy állhat a hátterében annak, hogy meghalt Roman Sztarovojt volt orosz közlekedési miniszter.
Újabb összecsapások robbantak ki kedden Dél-Szudánban azt követően, hogy a lázadók megtámadták az olajkitermelés központját jelentő Felső-Nílus szövetségi állam székhelyét.
Philip Aguer ezredes, a dél-szudáni hadsereg szóvivője azt mondta: kedd reggel harcok kezdődtek Malakalban, amely korábban a felkelők ellenőrzése alatt állt, de most már a kormányerők kezén van. A regionális kormányzat szóvivője arról számolt be, hogy harcok dúlnak Malakal északi, déli és központi övezetében.
Azóta, hogy a szemben álló felek január 23-án tűzszünetet kötöttek, folyamatosan egymást vádolják a megállapodás megsértésével. Dél-Szudánban tavaly december közepe óta folynak az összecsapások, azóta, hogy Salva Kiir elnök államcsínnyel vádolta meg júliusban menesztett alelnökét, Riek Machart. Utóbbi ezt tagadja, s azzal vágott vissza, hogy az elnök valójában politikai ellenlábasait akarja eltávolítani.
Egyelőre nem lehet tudni, hogy a lázadók melyik frakciója támadta meg a Fehér-Nílus partján fekvő települést. Machar azt állítja, hogy minden kormányellenes erő a felügyelete alatt áll, de elemzők kétlik egyes csoportok hozzá való lojalitását, mert azoknak is megvannak a maguk sérelmei a központi kormányzattal szemben.
A konfliktusban eddig már ezrek haltak meg, nyolcszázezren menekültek el otthonukból. Az összecsapások egyben etnikai színezetűek is: az államfő a dinka, a volt alelnök pedig a nuer népcsoport tagja.
Egy komoly korrupciós ügy állhat a hátterében annak, hogy meghalt Roman Sztarovojt volt orosz közlekedési miniszter.
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
A kolónia egyre nő, megoldás még nincs.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Több programmal, több hullámban telepítenek elektromosautó-töltő pontokat Magyarországra, ám a legszűkebben ellátott régiókba csak évek múlva érnek el.