Kairói ítélet francia férfi meggyilkolásáért

Egy egyiptomi bíróság emberölés vádjával egyenként hétéves börtönbüntetésre ítélt vasárnap hat embert a Kairóban 2013-ban rendőrségi őrizetben halálra vert francia férfi ügyében.

  • MTI MTI
Kairói ítélet francia férfi meggyilkolásáért

Az egyiptomi hatóságok korábban úgy nyilatkoztak, hogy Eric Langot cellatársai gyilkolták meg egy kairói rendőrségi fogdában. A rendőrség szerint a francia férfit az egyiptomi főváros Zamalek nevű negyedében a hadsereg által elrendelt éjszakai kijárási tilalom során ittasan vették őrizetbe 2013 szeptemberében.

  Az incidens az akkori erőszakos zavargások idején történt, miután a hadsereg megdöntötte a Muzulmán Testvériség mozgalom támogatásával iszlamista rendszer kiépítésére törekvő Mohamed Murszi elnököt.

  Orvosi szakértők azt állították, hogy Lang agyvérzésben halt meg. Az  elítéltek fellebbezhetnek.

  A mostani ítélet akkor született, amikor Egyiptom és Olaszország között súlyos diplomáciai válságot okozott a Kairóban gyanús körülmények között halálra kínzott olasz doktorandusz esete.

  A jelenlegi hatalomra nézve kényes témában kutató olasz diák, Giulio Regeni a Mubarak-rezsim megbuktatásának ötödik évfordulóján, január 25-én tűnt el; megkínzott, félig fedetlen holttestét egy autópálya menti árokba hajítva találták meg kilenc nappal később.

  Az olasz diák halála azonnal az egyiptomi rendőrségre, illetve a belbiztonsági szervekre terelte a belső ellenzék és a Nyugat gyanúját. Róma és Kairó diplomáciai viszonya példátlan mélypontra zuhant, az Európai Parlament pedig határozatot adott ki, amely szerint a testület a rendőri őrizetben bekövetkezett egyiptomi halálesetekkel összefüggésben tekint az ügyre.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?