Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az iraki hadsereg közleménye szerint az Iszlám Állam több mint kétszáz elit harcosával végeztek Ninive közelében. Közülük százan ahhoz a különleges egységhez tartoznak, amely a megszállt területek lakossága elleni kegyetlenkedésekről híresült el.
Vlad Alexandrescut a miniszterelnök szólította lemondásra a szerdai kormányülésen. A nemzeti operában több előadás elmaradt a dolgozók sztrájkja miatt, amit komoly belviszály előzött meg.
A görög rendfenntartó erőknek szerda kora reggelre sikerült helyreállítani a rendet a Moria menekülttáborban, Leszbosz szigetén, de helyszíni tudósítók szerint továbbra is puskaporos a hangulat.
Jégeső és csaknem hurrikán erősségű szélviharok voltak az amerikai préri egyes részein kedden, a pusztító tornádók azonban elmaradtak. Kansas állam északi részén grapefruit nagyságú jégdarabok hullottak az égből.
Megérkezett Franciaországba csütörtök reggel Salah Abdeslam, a tavalyi novemberi párizsi terrortámadás főszervezője – erősítette meg a francia főügyészség.
Az amerikai előválasztások keddi fordulójában gyakorlatilag eldőlt, hogy Donald Trump és Hillary Clinton küzdenek meg egymással az elnöki székért. Trump öt, Clinton négy államban győzött, így már csak néhány támogatóra van szükségük, hogy hivatalosan is elnökjelöltek legyenek.
A WHO megállapította, hogy a zikaláz visszaszorulóban van az országban, a brazil egészségügyi minisztérium adatai szerint eddig mintegy 91 ezer zikalázfertőzéses esetet jelentettek. Az ugyancsak egyiptomi csípőszúnyogok által terjesztett chikungunya-láz viszont nagy ütemben terjed nyári olimpiai játékokat rendező Brazíliában.
Közel száz egyiptomi újságíró tiltakozott Kairó belvárosában kedden, miután számos kollégájukat őrizetbe vették az egyiptomi elnök elleni tiltakozások tudósításáért. A kormányellenes demonstrációkon több mint 200 embert vettek őrizetbe a helyi hatóságok.
Sajtóértesülések szerint a napokban leváltják a német szövetségi hírszerző szolgálat elnökét, Gerhard Schindlert. Utódja a korábbi belügyminiszter bizalmasa lehet.
Sajtóértesülések szerint a svéd hírszerzés olyan információ birtokába jutott, miszerint az Iszlám Állam tagjai a svéd fővárosban akarnak újabb merényletet elkövetni.
Kidolgozta az orosz igazságügyi minisztérium annak a törvénynek a tervezetét, amely megtiltaná jogi személyiség létesítését az Oroszországban nemkívánatosnak ítélt külföldi és nemzetközi civil szervezetek számára.
Horvátország támogatja Törökország európai uniós csatlakozását - mondta Kolinda Grabar-Kitarovic horvát államfő Recep Tayyip Erdogan török államfővel tartott közös sajtótájékoztatóján Zágrábban.
Több mint tízezer fős informatikai védelmi alakulatot szerveznek a német hadseregben, a Bundeswehrben - jelentette be kedden Berlinben a német védelmi miniszter.
Hároméves letöltendő börtönbüntetésre ítéltek az ausztriai Klagenfurtban egy szíriai férfit, aki az Iszlám Államot támogatta illegális olajkereskedelemből befolyt pénzzel. Az ítélet nem jogerős. A 33 éves férfi 2014-ben menedékkérelmet nyújtott be Ausztriában. A tárgyaláson tagadta a vádakat, és arra hivatkozott, hogy nem nyersolajjal, hanem üzemanyaggal, dízellel kereskedett, legálisan.
Kétnapos hivatalos látogatást kezd vasárnap a németországi Hannoverben Barack Obama, aki valószínűleg utoljára jár elnökként Németországban. A programjában szerepel egy német-amerikai-brit-francia-olasz csúcstalálkozó is. Hannoverben nagyon komoly biztonsági intézkedések lesznek érvényben az amerikai elnök látogatása idején.
Norvégia kormánya úgy véli, hogy nem sértették meg a börtönben a 77 embert kivégző Anders Behring Breivik emberi jogait, ezért fellebbez a tömeggyilkos ügyében hozott április 20-i ítélet ellen – jelentette be kedden Anders Anundsen igazságügyi miniszter.