Emelkedő tétek
Egyre több amerikai katonai és politikai vezető szorgalmazza, hogy Washington szállítson védekező fegyvereket a kelet-ukrajnai szakadárok ellen harcoló ukrán hadseregnek. A válságövezetben összeomlott a tűzszüneti egyezmény.
Egyre több amerikai katonai és politikai vezető szorgalmazza, hogy Washington szállítson védekező fegyvereket a kelet-ukrajnai szakadárok ellen harcoló ukrán hadseregnek. A válságövezetben összeomlott a tűzszüneti egyezmény.
Petro Porosenko ukrán elnök biztos abban, hogy Ukrajna kap akár halált is okozó fegyvereket a partneri országoktól, ha kell. Az ukrán államfő erről Harkovban beszélt kedden.
A jordániai harci pilóta megégetéséről készült videó az Iszlám Állam gonoszságát és barbárságát bizonyítja – mondta kedden Washingtonban az amerikai elnök. Barack Obama utasításba adta, hogy minden forrást mozgósítsanak az Iszlám Állam túszainak felkutatásához. Obama szerint bármilyen ideológia alapján is cselekszik az Iszlám Állam, az kudarcot vallott. "Ezt a szervezetet nem érdekli más, csak a halál és a pusztítás" – fogalmazott.
Az új görög miniszterelnök szerint Európának nem kell félnie Athéntól, nem akar megosztottságot, amikor új megállapodásra törekszik az adósságáról, és nyitott az alternatív megoldások irányában. Alekszisz Ciprasz erről európai körútjának keddi állomásán, Rómában beszélt.
Jordánia állítólag kivégzi azt a halálra ítélt iraki dzsihadistát, akinek a szabadon bocsátását követelte az Iszlám Állam. Ezt azok után döntötték el, hogy az Iszlám Állam kivégezte az általuk foglyul ejtett jordániai pilótát.
A Charlie Hebdo című francia szatirikus hetilap a 12 halálos áldozattal járó januári merénylet óta hússzorosára növelte előfizetői számát, amely immár meghaladja a 200 ezret - közölte kedden Eric Portheault, a lap gazdasági igazgatója.
Fotók tanúsága szerint ENSZ-élelmiszersegélyt osztanak az Iszlám Állam szélsőségesei Szíriában.
Egy ismert homofób szentpétervári képviselő előtt csókolózott dacból két orosz meleg jogi aktivista nő. Az erről készült "selfie" kedden bejárta az orosz közösségi oldalakat.
Több mint száz nőt erőszakolhatott meg egy japán férfi egy hamis "tudományos kísérlet" leple alatt.
Diszkrimináció gyanújával feljelentést tett kedden egy francia civil szervezet, amiért egy vállalkozás "lehetőleg nem zsidó" infografikust keresett egy internetes álláshirdetésben.
Tévedésből nem az anya, hanem egy idegen nő petesejtjét használták mesterséges megtermékenyítéskor az észak-lengyelországi Szczecin orvosi egyetemének nőgyógyászati klinikáján. Az egészségügyi miniszter eljárást kezdeményezett az ügyben. A méhen kívüli megtermékenyítésből született, most féléves gyermekről a DNS-vizsgálat során kiderült, hogy fogyatékos.
Lelőttek egy ukrán pilóta nélküli gépet a luhanszki lázadók.
A japán túszok után valószínűleg a fogságukban lévő jordániai pilótát is megölték az Iszlám Állam terroristái – legalább is erről küldtek videóüzenetet. Ebben azt állították, hogy ezt a túszukat nem lefejezték, hanem élve elégették egy ketrecben. A hírt a francia AFP hírügynökség közölte kedden délután.
Ítéletidő tombol vasárnap óta Törökországban: a vihar keddre már legalább nyolc ember halálát okozta.
Több száz tüntető ostromolja a kijevi elnöki hivatalt - ezt jelentette az orosz TASZSZ, és a hírügynökség tudósítása alapján több orosz forrás. A kijevi rendőrség szerint nem volt több száz tüntető és ostrom sem történt.
Mahmúd Abbász palesztin elnök vizsgálatot rendelt el egy palesztin lapban megjelent Mohamed-karikatúra miatt.
II. Erzsébet királynő aggódik amiatt, hogy Nagy-Britannia döbbenten fogadja majd elsőszülött fia, Károly herceg uralkodási stílusát – derült ki a brit trónörökösről szóló új életrajzi könyvből.
Letartóztattak egy férfit a franciaországi Nizzában, aki késsel megsebesített két, zsidó létesítményt védő katonát. A 30 éves támadót Moussa Coulibalynak hívják, vagyis családneve megegyezik a január eleji párizsi terrortámadások egyik elkövetője, Amedy Coulibaly vezetéknevével, de nem világos, hogy rokonok-e.
Pokolgép robbant Kairóban és Alexandriában kedden, egy ember meghalt, többen megsebesültek.