A Hamász már akadályozza is a civileket abban, hogy elmeneküljenek Észak-Gázából
Korábban csak kérték az ott lakókat, ne hagyják el otthonaikat.
Korábban csak kérték az ott lakókat, ne hagyják el otthonaikat.
A honvédelmi miniszter szerint Csád biztosítása az egyik legfontosabb szempont az afrikai migráció megfékezésében.
Ausztrália az alkotmány népszavazásos módosításával őslakosokból álló tanácsadó testületet hozna létre, amely az őket érintő ügyekben foglalhatna állást. A közvélemény-kutatások szerint a javaslat támogatói kisebbségbe kerültek. Az őslakosok egészen a közelmúltig másodrendű állampolgároknak számítottak, s ennek hatása ma is a társadalom peremén tartja őket.
Még akkor sem állnának helyre az egészséges politikai viszonyok, ha az ellenzék nyerne a lengyel választásokon, írja vendégkommentárjában Jaroslaw Kuisz politikai elemző, illetve Karolina Wigura eszmetörténész. Hiszen a populista rendszer kiterjedt, Andzrej Duda államfő a fő kormánypárt, a Jog és Igazságosság (PiS) hűséges híve, az alkotmánybíróság és a legfelsőbb bíróság csupán a báb szerepét tölti be.
Támadás esetén Helsinkiben mindenki óvóhelyre jutna, Budapesten a lakosságnak alig a fele lenne ilyen szerencsés, a németek pedig nagyon rosszul járnának.
Az orosz elnök szerint „a legfontosabb a vérontás megállítása".
Hosszein Amir-Abdollahian szerint Amerika nevetségessé teszi magát azzal, hogy önmérsékletre szóltja fel a feleket, miközben fegyvereket és bombákat küld.
Egy nappal azután, hogy az országban járt az amerikai külügyminiszter.
Ki vezeti valójában Lengyelországot és ki vezetné, ha harmadszor is győzne a Fidesz ideológiai testvérpártja? Egy az egyben ugyanaz a state capture zajlott-e Lengyelországban, mint nálunk? Mi a különbség Donald Tusk Polgári Koalíciója és a Márki-Zay Péter-féle összellenzék között? Miről szól a választással egybekötött népszavazás? És kik dönthetik el Lengyelország közeljövőjének sorsát? Közéleti podcastunkban összefoglaltunk mindent, amit tudni érdemes a vasárnapi lengyel választásokról.
Feltehetően Irán biztosított technikai szakértelmet a Hamász számára, hogy képes legyen saját rakétákat fejleszteni.
Minden iskolát lezártak a környéken, a rendőrség teljes készültségben van.
A diplomatát kórházba szállították, állapota stabil.
Marina Ovszjannikovát a Riporterek Határok Nélkül segítette, hogy biztonságban elhagyhassa Oroszországot, miután házi őrizetbe került háborúellenes akciói miatt.
Mi a Hamász, ki a vezetője, ki finanszírozza, mi köze a Hezbollahhoz, a Palesztin Iszlamista Dzsihádhoz, hol van a Gázai övezet, mit jelent a „két állami megoldás”, mi az a Vaskupola, és mik azok a kibucok, amelyekbe betörtek a Hamász fegyveresei? Körbejártuk az izraeli-palesztin háború kapcsán legtöbbször említett fogalmakat, hogy kevesebb legyen a fekete lyuk a hírek olvasása közben.
Egyelőre a terrorszervezet nem közölte, hogy pontosan kik haltak meg a szombaton elrabolt 150 túsz közül, sem azt, hogy akik nem izraeliek voltak, azok milyen állampolgárságúak.
A Wall Street Journal korábbi főszerkesztője azt írja, Izraelnek nem kell önmérsékletet tanúsítania a Hamásszal szemben. Yuval Noah Harari úgy véli, a mostaninál nagyobb veszéllyel Izrael megalakulása óta nem néztek szembe az izraeliek és a palesztinok. Várhelyi Olivér diplomáciai magánakciója után Ursula von der Leyennek fel kell tennie a kérdést, hogy kézben tartja-e még a csapatát, írja a Die Presse. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A terrorszervezet szerint csupán zavarkeltés az izraeliek részéről, hogy délre kényszerítenék a civileket. Izrael feltehetően szárazföldi offenzívára készül az övezet ellen.
A szerb elnök úgy fogalmazott, hogy meghallgatta az ellenzék kérését.
A gázaiak tartsanak ki és maradjanak az övezetben, mondja az egyiptomi elnök.
Az izraeli hadsereg Észak-Gáza evakuálási parancsával kapcsolatban adott ki közleményt.