Őrbódéhoz hasonlítják II. János Pál szobrát
Éles vitát váltott ki Rómában a II. János Pált ábrázoló óriási szobor, amelyet a néhai pápa tiszteletére állítottak a Termini főpályaudvar előtti téren; van, aki katonai őrbódéhoz hasonlítja.
Éles vitát váltott ki Rómában a II. János Pált ábrázoló óriási szobor, amelyet a néhai pápa tiszteletére állítottak a Termini főpályaudvar előtti téren; van, aki katonai őrbódéhoz hasonlítja.
Kizárta az izraeli kormányfő, hogy a zsidó állam visszatérjen az 1967-es határok mögé, ahogy azt az amerikai elnök javasolta csütörtökön Washingtonban elmondott beszédében, amelyben ismertette az Egyesült Államok új közel-keleti stratégiájának alapjait. Az amerikai elnök beszéde után Mahmúd Abbász palesztin elnök rendkívüli ülésre hívta össze a Palesztin Hatóság vezetőségét..
Az ellenzékben politizáló Gennagyij Moszkal közölte: a hatóságoknak hivatalos szinten el kell ismerniük, hogy Ukrajnában a gyakorlatban már régen létezik a kettős állampolgárság.
Barack Obama alig burkoltan elutasította azt a palesztin tervet, hogy szeptemberben az ENSZ közgyűlése ismerje el a palesztin állam függetlenségét. Mahmúd Abbász ezután rendkívüli ülésre hívta össze a Palesztin Hatóság vezetőségét.
"Kellemetlen ezt elmondani, de kutyaeledelt adtak enni a katonáknak. Pörköltként szolgálták fel nekik" - mesélte Igor Matvejev volt őrnagy a Reuters brit hírügynökségnek adott interjúban. Matvejev azt is elmondta, a kutyaeledel-konzervek címkéit kicserélték "Kiváló Minőségű Marhahús" feliratokra.
Barack Obama szerint az izraeli-palesztin béke alapja az, hogy két nép számára két állam jöjjön létre, egy életképes Palesztina és egy biztonságban élő Izrael.
Az Amnesty International (AI) nemzetközi jogvédő szervezet nem tudja politikai fogolynak elismerni az orosz Mihail Hodorkovszkijt és Platon Lebegyevet, bár politikai indítékokat is lát az ügy mögött.
A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) értesülése szerint Szíria titokban nukleáris reaktort épített az Izrael által 2007-ben lebombázott Nair Alzour-i létesítményben.
Andalúziában a Canete de las Torres utcáin hömpölygő szennyes ár egymásra borította az útjába kerülő járműveket. Másfél száz épületet ki kellett üríteni a hirtelen jött áradat miatt. Egy idős asszony meghalt.
17 menekültet dobtak tengerbe emberkereskedők, egyikük holttestét már megtalálták.
A Le Figaro egy újabb tanútól idéz mondatokat, aki látta a lemondott IMF-vezér szobalány-ügyét a New York-i Sofitel szállóban.
Újra erdőtüzek vannak Oroszországban: Jakutföldön 46 erdőtűz pusztított csütörtökön, ugyanennyi hektáron, az orosz Távol-Keleten több mint 70 helyen, összesen több mint 250 hektáron ég az erdő, és Habarovszk megyében egy természetvédelmi területen 5 hektáron lángokban áll a tajga.
A hágai ENSZ-törvényszék (NT) főügyésze súlyos mulasztásokat vet a szerb hatóságok szemére a háborús bűnösök utáni nyomozás kapcsán.
Christine Lagarde francia gazdasági, pénzügyi és ipari miniszter lehet a Nemzetközi Valutaalap (IMF) következő vezérigazgatója, csütörtöki sajtóértesülések szerint őt támogatja Németország és az Egyesült Államok is.
A magyar kormány életvédő kampányáról közölt írást csütörtök délután megjelent számában a Le Monde című napilap. A lap megjegyzése szerint a kampány az abortuszt emberölésként mutatja be.
Minden idők legjobb áprilisa volt az idei a bécsi szállodák számára: az osztrák fővárosban eltöltött vendégéjszakák száma először haladta meg az egymilliót az év negyedik hónapjában.
Tegnap ismét verekedés tört ki a kijevi parlamentben, az alábbi videón az látható, ahogy az ukrán országgyűlés elnökhelyettese, Adam Martynyuk a tegnapi ülés alatt felpattan a székéből, fojtogatni kezdi az egyik képviselőt, Oleg Ljaskót, majd lelöki a pulpitus mögé.
Az Európai Bizottság azt akarja, hogy az Európai Unióból kerüljön ki a posztjáról szex botránya miatt csütörtökön lemondott Dominique Strauss-Kahn utódja a Nemzetközi Valutaalap (IMF) élén.
Meredeken esett a Japánba látogató turisták száma az elmúlt hónapokban a márciusi földrengés és szökőár, illetve az atomkatasztrófa miatt. Az ország gazdaságában fontos szerepet játszó ágazat gyengélkedése azért is aggasztó, mert a japán bruttó hazai termék (GDP) már sorban a második negyedévben csökkent január-március között, 0,9 százalékkal az előző negyedévhez képest.
Legkevesebb 35 embert megöltek és húszat megsebesítettek tálibok egy afgán útépítő cég alkalmazottai elleni támadásban az ország keleti részén - közölte a vállalat tulajdonosa csütörtökön.