Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Folytatódhatnak a tárgyalások ősszel a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) és az Európai Unióval (EU) − erősítette meg a Nemzetgazdasági Minisztérium sajtóosztálya a Bloomberg hírügynökség kedden este kiadott információját.
A Nemzetgazdasági Minisztérium a Bloomberg kérdéseire adott válaszában nem részletezte, hogy mikor és milyen keretek között folytatódnak a tárgyalások, csupán azt közölte, hogy júliusban nem megszakadtak az egyeztetések, hanem lezárult egy tárgyalási forduló.
Mindenesetre úgy tűnik, hogy a kormány − valószínűleg a kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására − módosítja korábbi álláspontját, amely szerint Magyarországnak nincs szüksége az IMF-re, mivel képes finanszírozni adósságát, és a pénzügyi függetlenségének visszaszerzése a cél.
Az IMF kedden este kiadott szűkszavú közleménye szerint a nemzetközi szervezet továbbra is elkötelezett abban, hogy tisztázza a még megmaradt nézeteltéréseket a magyar kormánnyal.
Amennyiben a júniusi tárgyalási forduló megállapodással zárult volna, akkor a magyar kormány a már korábban felvett közel 14 milliárd euró összegű IMF-EU hitel mellett további 1,4 milliárd eurót hívhatott volna le. A magyar államnak jelenleg 3,7 milliárd euró összegű devizabetétje van a Magyar Nemzeti Banknál, tehát ennyit használhat fel a következő években lejáró devizaadósság törlesztésére.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
„Elértük a határt, szürkeségben mi vagyunk élen” – énekli Zentai Márk, aki a Mörk leállása óta szólóban zenél. Az új dal címe Szabadon, és a részben a Pride felvonuláson forgatott klipje a HVG-n látható először.
A „jogosulatlan” kriptováltás bekerült a Btk-ba, azonnali hatállyal leállították.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.