Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Horvát sajtóértesülések szerint a helyi rendőrség meghallgatná Csányi Sándort, aki szerdán Zágrábban tárgyal a Mol alelnökeként a horvát kormány képviselőivel az INA-t érintő kérdésekben.
Horvát sajtóértesülések szerint a helyi rendőrség meghallgatná Csányi Sándort, aki szerdán Zágrábban tárgyal a Mol alelnökeként a horvát kormány képviselőivel az INA-t érintő kérdésekben – írja a 444.hu a horvát Jutarnji List értesüléseire hivatkozva. Ügyészségi forrásokból megerősített értesüléseik szerint a tárgyalások után a rendőrségen is meg kell jelennie, ahol a Mol 2011-es részvényszerzéséről kérdezhetik. Hernádi Zsoltot, a Mol elnök-vezérigazgatóját eközben hiába próbálják évek óta kihallgatni a horvátok.
A Mol 2010-ben tett nyilvános vételi ajánlatot az INA részvényeire, 2800 kunás árfolyamon. Ekkor azonban már komoly küzdelem bontakozott ki a Mol és a horvát kormány között az INA irányításáért, ezért a felvásárlás megakadályozására a horvát intézményi befektetők – elsősorban nyugdíjalapok – a kormány támogatásával részvényfelvásárlásba kezdtek. A Mol vételi ajánlata 2011. január 14-én eredménytelenül zárult, ezután a Mol felvásárolta a cseh J&T Bank 1,6 százalékos részvénycsomagját, 3650 és 4016 kuna közti árfolyamon.
A horvát pénzügyi felügyelet, a Hanfa vádjai szerint a J&T Bank eleve a Mol pénzéből vásárolta meg 1,6 százalékos részvénycsomagját, így a Mol nyilvános vételi ajánlata eleve csalárd volt, és csak a tőzsdei árfolyam befolyásolását szolgálta, egyben megkárosította a horvát államot. A Mol célja pedig csupán annyi volt, hogy ötven százalék feletti tulajdont szerezzen az INA-ban. A Hanfa 2011. május 23-án büntetőfeljelentést tett az ügyben. A horvát államügyészség szerint Csányi az igazgatótanács elnökhelyetteseként felelős pozícióban volt, így akár a tőzsdei kereskedelem manipulációjával is vádolható.
Ugyanakkor az is elképzelhető, hogy ez csak egy újabb front a Mol és a horvát kormány közötti háborúban, mely jelentős részben politikai színezetű, és a Sanader-üggyel is kapcsolatban van.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
„Elértük a határt, szürkeségben mi vagyunk élen” – énekli Zentai Márk, aki a Mörk leállása óta szólóban zenél. Az új dal címe Szabadon, és a részben a Pride felvonuláson forgatott klipje a HVG-n látható először.
A „jogosulatlan” kriptováltás bekerült a Btk-ba, azonnali hatállyal leállították.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.