AZ ELTE BTK Múzeum körúti épületétől indult az az élőlánc, amelyben közel hatszáz diák és tanár vesz részt, és amely az ELTE BTK-t érintő egyetemi kirúgások ellen tiltakozott. Az élőlánc délután kettőkor már az Astorián keresztül a Puskin utcába fordult be, és az egyetem hátsó kapuján keresztül körbefogta a BTK épületét. A demonstrálók transzparenseket is felállítottak, ezeken az elbocsátandó oktatók neve olvasható.
A lánc negyed háromkor véget ért, a résztvevőket a főépületbe invitálják hallgatói fórumra az egyetemfoglalók, mely ezúttal az elbocsátásokról szól. A fórum elején végzett gyors felmérés szerint a jelenlévők közül nagyjából harmincan tanárok, és a diákok többsége ELTE BTK-s diák.
A fórumon elhangzott, hogy addig akarnak az aktivisták tiltakozni, amíg március 11-12-én a röghöz kötést bele nem írják az alaptörvénybe. Szóba került, hogy megfogalmazzanak egy közös petíciót, hogy legyen egy nagy tüntetés vagy aláírásgyűjtés, de ezekről még nem döntöttek, a tüntetés a legvalószínűbb. A tiltakozók szerint újra le kellene ülni tárgyalni az Országos Egyeztető Fórumnak, amelyet decemberben hívtak életre. Molnár Péter oktató azt javasolta, hogy forduljanak az ombudsmanhoz.
Pénteken a hvg.hu számolt be arról, hogy több oktatót elbocsát az ELTE Bölcsészettudományi Kara. Másnap Dezső Tamás, a bölcsészkar dékánja elismerte, hogy 22 oktatót küldenek el. Az érintettek egy részét kényszernyugdíjazzák, a többieket arra kötelezik, hogy fizetés nélküli szabadságot vegyenek ki az év végéig. Az elbocsátandó oktatók névsora folyamatosan nő.
Az Oktatói Hálózat korábban már kifejezte felháborodását az ELTE BTK-n megkezdődött elbocsátásokkal kapcsolatban. "Ez a lépés egyenes és régóta előre látható következménye a múlt év decemberében az Országgyűlés által elfogadott költségvetésnek. Hasonló döntések várhatóak a következő hetekben országszerte a felsőoktatási intézményekben" – írták. Az egyetemfoglaló diákok hétfőn bejelentették, hogy kedden élőlánccal készülnek tiltakozni a kirúgáshullám ellen.