Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Az ex-tiszás Farkas Dezső a rendszerváltást akarja segíteni új politikai kezdeményezésével, az Irány Párttal.
Interjút adott a Telexnek Farkas Dezső, a Tisza Szigetek egykori koordinátora. Farkas a Tisza egyik kulcsembere volt korábban, március végén azonban otthagyta Magyar Péter pártját – állítása szerint hosszú vívódás után. Magyar Farkas akkori posztja alatt azt írta, az egykori koordinátor nem a szervezetben uralkodó belső viszonyok miatt távozik, hanem azért, mert „több érzékeny és a politikai közösségünk számára káros információt elhallgatott előlünk”. A kormánypropaganda akkor arról írt, hogy felmerült Farkas érintettsége a Fuzik Zsolt-féle korrupciós ügyben.
Farkas a Telexnek most azt állította, hogy nem tudja, mire gondolt Magyar az imént idézett hozzászólás kapcsán. Azonban említett három példát arra, hogy milyen szakmai vitáik voltak a pártban.
„Én ezeket a szakmai álláspontokat képviseltem, a vezetőség többi tagja pedig ellene volt. Péter a többséggel értett egyet, ezért úgy gondoltam, hogy felelős vezetőként nincs más választásom, mint az, hogy távozom” – mondta Farkas, és hozzátette, hogy távozása óta nem beszélt Magyarral, tudatosan maradt csendben, direkt nem reagált az ellene irányuló támadásokra.
Farkas már április végén előállt saját politikai kezdeményezésével, most a lapnak elárulta azt is, hogy ennek az IRÁNY a Jövő Párt nevet adta, ami már bejegyzés alatt van a bíróságon is. A név az innováció, reform, átalakulás és nyitottság szavak rövidítéséből áll.
„Én mindig a kormány- és rendszerváltást képviseltem. Ez most is így van. Rögtön a kilépés után azon kezdtem el dolgozni, hogy ez megtörténhessen. Hiszek abban, hogy rövid és hosszú távon is tudok segíteni a rendszerváltásban” – mondta párja alapítása kapcsán Farkas. Állítja, nem akar one man show-t, van körülötte egy 10-15 fős társaság, akikkel együtt alapította meg a szervezetet, és mellettük áll egy szűk szakértői közösség is, de erről részleteket nem árult el. Annyit azonban igen, hogy tiszások nincsenek az alapítók között.
„Nem az volt a célom, hogy a Tisza közösségét bármilyen formában megbontsam, ezért szándékosan nem is kerestem meg ott embereket azzal, hogy csatlakozzanak hozzánk” – mondta.
Farkas szerint az IRÁNY Párt elindításához a szükséges pénzt ők maguk dobták össze, nincs mögöttük más politikai erő, de a további építkezéshez keresnek támogató üzletembereket, akiknek fontos az ország jövője. Farkas egyelőre nem tudta megmondani, hogy az IRÁNY Párt elindul-e a jövőre esedékes országgyűlési választáson, elmondása szerint erről a kérdésről elég decemberben dönteni.
Nyitókép: Hernádi Levente
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.