Felújítják a nézőteret is, emiatt pedig drágulni fognak a jegyek.
hvg.hu
Átalakítják a Hungaroring teljes területét, többek között a bejáratot és a lelátókat is – hangzott el egy keddi sajtótájékoztatón, amelyről a Formula.hu számolt be. A cikk szerint lesz két alagút, a gyalogoshíd eltűnik, a garázsok mérete pedig nő.
A nézőtér megújítása egy következő lépés lesz, ami miatt emelkednek a jegyárak is.
A portál megjegyzi, hogy a feltételes közbeszerzést május közepén írhatják ki, ennek a műszaki tatalmát már elkezdték összeállítani. A tervek szerint már idén eredményt hirdetnek, 2024 januárjában hatályba léphet a kivitelezővel kötött szerződés.
A kormány korábban úgy határozott, hogy a pályát úgy kell felújítani, hogy ott később tarthassanak autó- és motorversenyeket is, ezért elképzelhető, hogy a jövőben MotoGP-futamot is rendeznek majd a Hungaroringen.
A Hungaroring F1-es szerződése jelenleg 2026-ig szól, az említett felújításokra pedig azért van szükség, hogy később is megrendezhessék a Magyar Nagydíjat. Gyulay Zsolt, a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója a keddi sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy a hosszabbításról szóló tárgyalások már egy éve zajlanak, és reméli, hogy a hivatalos megállapodás 2037-ig szól majd.
Időre kell a vécét sikálni, elképzelni nem tudtam, hogy van ilyen – mondta a HVG podcastjában Pukli István egykori gimnáziumigazgató, a magyar oktatás reformjáért harcoló Tanítanék mozgalom egyik arca, aki jelenleg Dániában takarítja mások otthonát.
Az ízlés és kulturális érték másodlagos, szakmányban öntik újra betonból a várakat, rokoni beruházásoknak sokszor jár a kiemelt gazdasági jelentőség, műemlékvédelmi szempontok nélkül.