„Ha rendes nyugdíjat kapnánk, nem lenne szükség a 30 ezer forintra” – miért dolgozik több mint százezer nyugdíjas Magyarországon?
Tavaly már 125 ezer fölé nőtt a nyugdíj mellett dolgozók száma.
Komáromban közel ezer, Debrecenben 500 főt küld el gyáraiból a tajvani Foxconn. A leépítést a vezetőség mindkét üzemben bejelentette a dolgozóknak és a munkaügyi központnak.
Az elbocsátások a saját állományban foglalkoztatott létszám több mint felét érintik. A gazdasági körülmények és a megrendelés-állomány változásától függően Komáromban mintegy ezer, Debrecenben közel 150 fő továbbfoglalkoztatását tervezik - mondta a komáromi vállalat igazgatója.
A vállalat Komáromban teljesen megszünteti az elektronikai alkatrészek gyártását, ezekeket Debrecenben gyártják tovább, azonban az üzleti előrejelzések szerint a debreceni létszámot is csökkenteni kell.
Tálos Péter elmondta: rövidtávon nincs indoka a debreceni üzem fenntartásának, azonban a cég középtávon bizakodó, ezért nem adja fel ottani bázisát.
Az 1974-es alapítású Foxconn International Holding Tajvan legnagyobb műanyag-csatlakozó és PC-alkatrész gyártója. Magyarországi leányvállalata, a Foxconn Hungary Gyártó Kft., mint a Nokia legnagyobb globális beszállítója, 2004. márciusában zöldmezős beruházásként indította el a termelést első üzemcsarnokában, a komáromi ipari parkban, amelyet azóta további két csarnok követett.
Tavaly már 125 ezer fölé nőtt a nyugdíj mellett dolgozók száma.
A tanárok bérét meg kellene háromszorozni, de Mészáros Lőrinc vagyonát csak egyszet lehet elvenni.
A házelnök szerint ami a magyar belpolitikában zajlik, az inkább komikus, mint tragikus.
A Bonbonetti irodákat is fog építeni.
Újabb divattrendet teremtene az aranylabdás portugál támadó?
Múltkor is megígérte, aztán változtak. Szavazzon, ön hisz-e a miniszternek.