„Önbizalomból sosem lehet túl sok” - interjú Lakatos Márk stylisttal

„Ha megszületik a külső szem, akkor az ember teljesen másképp viszonyul a saját problémáihoz, félelmeihez, a testéhez” – mondja az ország legismertebb stylistja, aki hivatalból segíti hozzá az embereket a pozitív önértékeléshez. A sajátját megtalálni nem volt könnyű, de úgy érzi, mostanra sikerült. Lakatos Márk a HVG Pszichológia Magazinnak adott interjút.

  • Gócza Anita Gócza Anita
„Önbizalomból sosem lehet túl sok” - interjú Lakatos Márk stylisttal

Elég nehéz elhinni, hogy gátlásos gyerek volt.

Pedig igaz, legalábbis a kamaszkoromra. Az viszont tény, hogy kisgyerekként még nem ez volt rám jellemző: akkoriban királyfi voltam, szőke, göndör hajjal, az agárdi kemping sztárja, nagyanyámék szeme fénye.

Egykeként nőtt fel?

Nem, van két testvérem és egy féltestvérem. De én voltam az első unoka, ötéves koromban született csak meg a húgom. Valahogy a kiskamaszkorom körül alakulhatott ki a gátlásosság. Megviselt a szüleim válása, ráadásul túlsúlyos gyerekként rengeteget csúfoltak. Mindig is lányos fiú voltam: babáztam, a lányok között éreztem jól magam. Úgy tízéves koromtól lett ez probléma, amikor elkezdtem kapni a bántásokat. Mindennek logikus következménye volt az önbizalomhiány, az állandó vívódás, hogy elég jó vagyok-e, meg tudok-e felelni a környezetemnek, be tudok-e illeszkedni, annak ellenére, hogy nem olyan vagyok, mint a többiek, másként érzek, másként gondolkodom.

Névjegy
Lakatos Márk Magyarország talán legismertebb stylistja, aki a munkájáért háromszor is elnyerte az év stylistja díjat. Nemzetközi és hazai divateseményekről tudósító vlogger, aki gasztronómiai tevékenységgel és lifestyle-travel videókkal bővítette portfólióját. Jelmeztervezőként és show-stylistként számos nemzetközi és hazai filmes, színházi és operaprodukcióban dolgozott már. Az általa alapított Lakatos Márk Szalonban stílustanácsadással és stylistképzéssel foglalkozik. Divat és gasztro témában hat könyve jelent meg.
Orbánék lopva az egyénre terhelik a kockázatokat, és piacosítják a családpolitikát 

Orbánék lopva az egyénre terhelik a kockázatokat, és piacosítják a családpolitikát 

Cunamiként zúdítja a kormány a támogatásokról szóló bejelentéseket az emberekre a Pride miatti blamázs óta, hátha ezzel szavazókat nyer vissza. Pedig ezek a támogatások valójában azt mutatják, hogy az állam továbbra is igyekszik kivonulni a szociálpolitikából, és az egyénre próbál hárítani minden felelősséget – mondja Kramarics Szandra, a HUN-REN Társadalomtudományi Kutatóközpont kutatója.