Hogyan ismerjük fel az álhíreket?
Sokan tájékozódnak a közösségi oldalakról, de nem minden hírről tudhatjuk biztosan, hogy igaz-e. A Deutsche Welle megmutatja, hogyan ismerjük fel a különbséget a tényleg fontos információk és az álhírek között.
Sokan tájékozódnak a közösségi oldalakról, de nem minden hírről tudhatjuk biztosan, hogy igaz-e. A Deutsche Welle megmutatja, hogyan ismerjük fel a különbséget a tényleg fontos információk és az álhírek között.
Az internetet ellepik a manipulált képek. A Deutsche Welle megmutatja, miként dönthetjük el, hogy egy kép valódi vagy kamu.
A közösségi oldalakon nem mindenki az, akinek látszik. A legaktívabb felhasználók mögött sokszor nincs valódi személy. A Deutsche Welle segít leleplezni a kamuprofilokat.
Máshogy kell keménykednie az új amerikai elnöknek, mint első ciklusában, ha valóban meg is akar oldani bármit a világban – írja a New York Times háromszoros Pulitzer-díjas újságírója.
Jelentősen eltér az átlagtól a Fidesz és a Tisza szavazóinak véleménye az ország gazdasági helyzetének alakulásáról. A Medián kutatásában több kérdésre is meglepő válaszok érkeztek.
Orbánnak nem kínos együttműködni autoriter rezsimekkel: a fehéroroszoknál most épült egy, a paksihoz nagyon hasonló létesítmény, a tapasztalatokat pedig megosztja a két fél.
Ha ellenzéki politikusokat törvénytelenül, titkosszolgálati módszerekkel figyeltet meg a hatalom, tőlünk nyugatra fejek hullanak. Az ilyesmi, ha igaz, Magyarországon sem maradhat következmények nélkül – már, ha bizonyíthatóan kiderül. Ám erre látszik jelenleg a legkevesebb esély a most éppen Magyar Péter által felvetett gyanú után. Nem ez lenne az első ilyen botrány a rendszerváltás óta: körképünk a Dunagate-től a Fidesz megfigyelési ügyein át az UD-ügyig és a Pegasus-botrányig.
Tényleg bármit el lehet adni az embereknek azzal, hogy a múltra emlékeztetjük őket – de nem csak tárgyakat, hanem gazdaságpolitikát is. A nosztalgia gazdaságát kutatók bemutatták, hogy minél szegényebb valaki, annál szebbnek hiszi a múltat, hogy a kollektív stresszhelyzetben jobban eltűrjük a drágulást, de még azt is, hogy ötvenéves gazdasági tévhitek tudják alakítani a politikát.
Az újrázó elnököt a bosszú vezérli, és ezúttal már csak kevés „felnőtt” lesz a környezetében: nem kormány veszi majd körül, ami visszarángatná a legnagyobb szélsőségektől, hanem bólogató udvartartás.