Szeretettel Bécsből: Látott már valaki kormányfőt, aki nem akar az maradni?
Költözésre kész a váratlanul népszerűvé vált Brigitte Bierlein vezette átmeneti osztrák kormány, átadná a terepet a néppárti-zöld párti koalíciónak, amely végeláthatatlannak tűnő egyezkedést folytat a posztok elosztásáról. Bierlein júniusban úgy számolt, hogy "rendfenntartó” küldetése hat hónapig tart, de könnyen lehet, hogy tovább.
Fél évig tart ki az az elem, amely a kancellárnő híres Metternich szobában lévő tarka japán szerencsemacskát kéznyújtáshoz mozgatja. Az ajándékot Brigitte Bierlein a külügyminiszterétől, a kulturális tárcát is ideiglenes irányító Alexander Schallenbergtől kapta hivatala elfoglalásakor.
A kancellárnő nem csupán az iratokat, dokumentumokat kezeltette precízen, azt is szerette volna, ha a kormányváltás ünnepélyes keretek között történne. Nem úgy, mint az előző kormányok esetében, amikor is a kitépett konnektorok emlékeztették csak az utódokat dolgos elődeikre.
Politikailag nullás vércsoport
A világ életében éltanuló, majd szuper köztisztviselő Bierlein első női kancellárként is adott a jó magaviseletre, eleve úgy alakította kormányát, hogy abban ugyanannyi legyen a nő, mint a férfi. Számos munkatársi posztot megszüntetett, például a minisztériumok főtitkárainak állását, így aztán az átlagosnál sokkal kisebb létszámmal és egyharmadnyi hirdetéssel látta el a kormány a feladatát.
A korábban az alkotmánybíróság élén állt, politikailag nullás vércsoportú, magát konzervatív jobboldalinak minősítő asszonyt az államfő, Alexander Van der Bellen szemelte ki az átmeneti kormány élére, a választással is kifejezve az alkotmány fontosságát a demokráciában.
Az egynyári osztrák kancellár, aki védte a bevándorlók jogait
Kedveli a márkás ruhákat, táskákat és kiegészítőket az alkotmánybíróság elnökségéből a szeptemberi előrehozott választásig az osztrák kancellári pozícióba átváltó Brigitte Beirlein. A jogásznő szinte minden eddigi vezető pozíciójában az első nő volt, ahogy Ausztria élén is az.