Csizmadia Ervin: Vezetik-e ma az ellenzéket?

Az egész magyar pártrendszernek jót tenne, ha az ellenzék pártjai külön-külön és együtt is vezetve lennének, és az Orbán Viktor által képviselt vezetésfelfogás mellett megjelenne egy másmilyen is, írja szerzőnk. Vélemény.

Csizmadia Ervin: Vezetik-e ma az ellenzéket?

Az ellenzéki előválasztási kampány egyik legérdekesebb kérdése a politikai vezetésről szól. Nem arról, hogy ki tud radikálisabb rendszerváltó programot felvázolni (van jelentkező bőven) – ezzel ugyanis az ellenzéki jelöltek még semmit nem mondtak a legfontosabbról. A legfontosabb az, hogy az egyes jelölteknek van-e vezetői képességük.

Természetesen ez a kitétel máris indoklásra szorul. Hiszen maga a kifejezés („politikai vezetés”) a politikatudomány vitatott kategóriája. Sok kollégánk úgy véli, hogy a vezetés a mai világban messze nem a legfontosabb része egy politikus repertoárjának. Ráadásul az ellenzéki térfélen hagyományosan ódzkodnak is a vezetéstől. Amíg a magyar pártrendszer stabil nagy pártja volt az MSZP, ott láthattuk a vezetéssel szembeni óriási fenntartásokat.

Gyakrabban rúgják meg a nőket – a Heim Pál kórház sürgősségijén dolgozók 100 százaléka tapasztalt agressziót munka közben

Gyakrabban rúgják meg a nőket – a Heim Pál kórház sürgősségijén dolgozók 100 százaléka tapasztalt agressziót munka közben

Leggyakrabban kiabálással, sértegetéssel, káromkodással és becsmérlő fenyegetéssel találkoznak a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet dolgozói, de előfordul, hogy a hozzátartozók vagy a betegek leköpik, megrúgják, fellökik vagy szexuálisan inzultálják őket – derül ki a dolgozókat érő erőszakról szóló kutatásból.