Európai mértékkel mérve is egy gigász a Sziget nagyszínpada
Egy óraműpontossággal működő külön világot kell felépíteni ahhoz, hogy a Sziget Fesztiválon egy héten át egymásnak adhassák a helyüket a nagyszínpad fellépői.
Egy 3D-s mérnöki tervezőszoftverrel megrajzolt vizuális monstrum – így néz ki a technikai lebonyolításért felelős szakember laptopján a Sziget Fesztivál nagyszínpada, az az 50 kamion rakományából összeálló állványos szerkezet, amely egymás után kell hogy helyet adjon több, akár egyformán népszerű sztárzenekarnak, és amely esténként sem kerül alvó üzemmódba, amikor a koncertek véget érnek.
A telt házas budapesti stadionkoncertek után felmerül a kérdés, lehetséges-e az ott látott technikai kavalkádot egy héten át sorozatban megvalósítani. Minden fesztiválnagyszínpadnak megvan a saját unikális jellege. A Glastonbury piramis formájú vagy a Wacken osztott színpadával szemben a Szigeté egy robusztus, doboz alakú építmény, amely lényegében két és fél színpadnyi masszívum: a fellépőtér melletti óriási területen kap helyet az a – szervezők által csak kutyaháznak becézett – több száz négyzetméteres, szintezett installációs tér, ahová a fellépők felszerelését, kellékeit és díszletét kitolják a koncerteket követően.