Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Szakértői becslések szerint évente mintegy 400 ember hal meg az EU-ben azért, mert a teherautók visszapillantó tükrének holt tere miatt nem veszi őt észre a sofőr. Brüsszel most a teherszállító járművekre vonatkozó „tükörreformmal” igyekszik javítani a gyalogosok és kerékpárosok biztonságát. A visszapillantó tükrök kötelező cseréje várhatóan 400-600 millió euróba kerül az unióban.
A holttér a felelős © daimlerchrysler |
Az év elején érvénybe lépett egy hasonló jogszabály, amely az új teherjárművek jobb látószöget biztosító tükrökkel és más berendezésekel való felszerelését írja elő, a szabályt 2007-től alkalmazzák. A Bizottság mostani javaslata szerint a biztonsági intézkedéseket visszamenőleg, a már forgalomban lévő járművek esetében is alkalmazni kellene. Hollandia, Belgium és Dánia egyébként már alkalmazza a jogszabályt.
A Bizottság által ismert számítások szerint az új tükrök felszerelése járművenként 100-150 euróba kerül, uniós szinten a költségeket 400-600 millió euróra becsülik.
A tükördirektíva része az EU közlekedésbiztonsági programjának, amelynek célja 2010-ig felére csökkenteni a közúti balesetek halálos áldozatainak számát. Becslések szerint az EU-ban évente 400-an halnak meg olyan közúti balesetekben, amikor a jobbra kanyarodó tehergépkocsi vezetője nem látja a jármű mellett közlekedő személyt vagy kerékpárost. Ilyen balesetek többnyire gyalogátkelőn, útkereszteződéseknél vagy körforgalomban történnek, az áldozatok a legtöbb esetben gyalogosok vagy kerékpárosok.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.