szerző:
automenedzser.hu
Tetszett a cikk?

Számtalan oka lehet annak, ha az autóban kellemetlen szagok terjengenek. Az első ok mindig a jármű használója.

Számtalan oka lehet annak, ha az autóban kellemetlen szagok terjengenek. Az első ok mindig a jármű használója. Az emberek ugyanis gyakran esznek, isznak, dohányoznak az autóban, és akarva, akaratlanul számtalan koszt visznek be az utastérbe.

Banálisnak tűnik, sokan mégis megfeledkeznek róla, hogy mielőtt beszállnak az autóba, üssék le lábukról a koszt, a sarat, a földet. Így a bűz forrásának jelentős része be sem jut az autóba. További garancia arra, hogy az autóban kellemes légkör fogad minket, ha nem dohányzunk menet közben. A cigaretta füstje ugyanis az autó minden szegletébe bemegy, és sajnos jó sokáig ott is marad.

A következő ok az emberen kívül az időjárás. Sár, hideg, nedvesség természetesen nyomot hagynak az autón. Főleg a klímaberendezésekben telepszik meg a bűz. Ezért 15 ezer kilométerenként ajánlott a légszűrő cseréje.

További bűzforrás lehet a tetőkárpit. Megoldás: egy törlőkendőt főzzön ki, hogy megölje a baktériumokat. Ezután mártsa langyos vízbe és ezzel törölje át a tetőkárpitot. Aki nem dohányzik az autóban, annak biztosan nem fog elszíneződni a tető.

A nedvesség ellen csak egy dolog véd: a szárítás. A szőnyegeket, üléshuzatot, párnákat és egyéb tartozékokat szedje ki az autóból. Hagyja nyitva a jármű ajtaját, és engedjen be friss levegőt. A szél, a napfény hamar kiszárítja az autót. Ezután porszívózza át az üléseket és a műanyag borítást egyaránt. Ezután törölje át a műszerfalat.

Egyesek szerint az öregebb járgányokat valamivel egyszerűbb tisztítani, mások viszont pont az ellenkezőjét állítják. Az új autók beltere kevesebb mozdulattal letakarítható. Ráadásul az autó berendezései is könnyebben mozdíthatók, például az ülést is egyszerűbb kivenni a helyéről, mint régen, így értelemszerűen gyorsabban végzünk a takarítással is. Ám a sok elektromos berendezés, kábelek, stb. miatt ugyanakkor komplikáltabb a belső tér tisztítása. Ha valakinek kétsége van arról, vajon vissza tudja-e tenni a helyéről az alkatrészeket, inkább ne szedjen szét semmit, csak óvatosan törölje körbe. Aki nem elégedett az eredménnyel, vegye igénybe szakemberek segítségét. Lehet, hogy több pénzbe kerül, mintha saját maga végezte volna el a munkát, de kevesebb ideje, energiája megy rá, ráadásul, amennyiben elégedetlen a munkával, bármikor visszamehet reklamálni.

Ma egyre népszerűbb az úgynevezett ózontisztítás, amit szintén szakemberek tudnak elvégezni. Mit jelent ez? Az ózongáz egyik tulajdonsága, hogy a szagokat okozó baktériumokat elpusztítja. A szakemberek egy speciális berendezést visznek az autóba, amelynek segítségével három-négy óra múlva semlegesítik a kellemetlen szagokat.

Az emberektől függetlenül a különböző anyagok is kellemetlen illatúak lehetnek az idő haladtával. A műanyagokat például rendszeresen kell tisztítani, ha el akarjuk kerülni a rossz szagokat. A különböző házi szerek, mint a kávé, vagy az ecet ideig-óráig segíthetnek, ám ezekkel óvatosan kell bánni, hiszen az eredeti okokat nem szüntetik meg.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

automenedzser.hu Autó

Hogyan vezessünk ősszel?

Esős időben jelentősen romlik a látás, csúszóssá válnak az utak, ezért a sebesség időjárási viszonyokhoz igazodó...

automenedzser.hu Autó

Hogyan üljünk az autóban?

A legjobb az lenne, ha már az autós iskolában megtanítanák a tanulóknak, hogyan kell ülni a járműben.