Baleset miatt lezárták az M5-öst Ócsánál

Baleset miatt útzárat rendeltek el az M5-ös autópálya Szeged felé tartó pályáján a 31-es kilométernél Ócsa térségében hétfő este - közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese.

  • MTI MTI
Baleset miatt lezárták az M5-öst Ócsánál

Egy furgon és egy személyautó ütközött össze, a ráfutásos balesetben ketten súlyos megsérültek. A helyszínre mentőhelikopter érkezett, ezért rendelték el a pályazárat, de korlátozásokra a helikopter felszállása után, a műszaki mentés idején is számítani kell. Terelni a rendőrség nem tud, ezért arra kérik az autósokat, hogy az autópálya helyett az 5-ös utat használják.

Egy másik baleset miatt Kisteleknél is le kellett zárni az M5-öst; a délután balesetet szenvedett kamion műszaki mentésének idejére a sztráda Budapest felé tartó oldalán is lezártak egy sávot, a Szeged irányába tartókat pedig Kisteleknél leterelik a régi 5-ös útra.

Mindenre elszánt fanatikusok vagy halálba nyomorított iskolások – Kik voltak a kamikazék?

Mindenre elszánt fanatikusok vagy halálba nyomorított iskolások – Kik voltak a kamikazék?

1944 őszére a japán legfelsőbb vezetésben is mindenki tudta, hogy a háború erősen vesztésre áll. A hadi helyzeten egy első látásra példátlannak tűnő új taktikával igyekeztek fordítani: fiatal, gyakran az iskolapadból éppen csak kiesett, brutális módszerekkel kiképzett pilóták ezreit küldték a biztos halálba. A japán kapituláció és az utolsó öngyilkos küldetés nyolcvanadik évfordulóján a kamikaze hadviselés történetét idézzük fel.