Melyik vidéki nagyvárosban van a fiatalok kreatív fellegvára?
A Kraft nem egy hely, nem egy kampány, a Kraft egy szellemiség. Egy olyan platform, amin a fiatalok tényleg helyzetbe kerülhetnek.
A Kraft nem egy hely, nem egy kampány, a Kraft egy szellemiség. Egy olyan platform, amin a fiatalok tényleg helyzetbe kerülhetnek.
Az elektromobilitás népszerűsítését tűzte ki egyik céljának az egykori Formula-1 világbajnok, Nico Rosberg. A visszavonulása után vállalkozóként tevékeny német fiatalember sokat tesz azért, hogy a modern technológiák alkalmazásával a Föld a jövőben is élhető maradjon az emberiség számára.
A felfázásról úgy tartják, hogy női betegség, holott ez nem így van. A hólyaghurut a férfiaknál is megjelenhet, igaz, jóval ritkábban. Száz férfiból csupán egy szenved a betegségtől, melynek kockázata azonban az életkor előrehaladtával egyre növekszik. Ha pedig megjelennek a tünetek, a kezelésük általában nehezebb, mint a női fertőzéseké.
Az informatikai biztonság mindig is fontos volt, azonban a koronavírus 2020-as megjelenésével rendkívüli módon felértékelődött az okostelefonok megfelelő védelme is, hiszen jóval többet és jóval többféle módon használjuk a készülékeinket, mint korábban.
Bár a „felfázás” kifejezés miatt azt gondolnánk, hogy a hólyaghurutot leginkább a hideg padon vagy lépcsőn üldögélés okozza, azonban ez tévedés: a húgyúti fertőzésért elsősorban a legyengült immunrendszer és néhány baktérium okolható. Pár egyszerű szabályt betartva azonban kivédhetjük a felfázás kellemetlen tüneteit.
Sokan összekeverik a hüvelyfertőzéseket a hüvelyszárazság okozta problémákkal. A tünetek ugyanott jelentkeznek, mégis olyan ez, mintha almát és körtét hasonlítanánk össze: mindkettő fán nő ugyan, csak éppen két különböző fán.
Videóinkban két sikeres vállalkozót mutatunk be, akik az ötletben meglátva a lehetőséget és az üzletet, befektetőket győztek meg, és ma már azon dolgoznak, hogy minél szélesebb körben meg tudják szólítani azokat, akik az ő termékeiket és szolgáltatásaikat szeretnék használni.
Ha a felfázásra jellemző tüneteket tapasztaljuk, érdemes azonnal közbeavatkoznunk. Ilyenkor egyes gyógynövények is hatásosak lehetnek, de vigyázat, ezeket is körültekintően kell alkalmazni!
Azt gondolhatnánk, hogy a hüvelyszárazsággal kizárólag a változókorú nők küzdenek, pedig nemcsak idősebb korban fordulhat elő, hanem szülés után, szoptatás idején ugyanúgy jelentkezhet. Fontos, hogy beszéljünk róla, kezeljük a panaszokat, hiszen ez az állapot a mindennapjaink mellett az intim pillanatokat is megnehezítheti.
Több meghatározó folyamat – a digitalizáció, a közösségi média térnyerése és a járvány – előtérbe hozta, amire a magyar cégek már egyre nagyobb figyelmet fordítanak: az ügyfélközpontúságot. Szakértők mondják el, miért kifizetődő, ha egy cég külön ügyfélstratégiával rendelkezik, és hogy az ügyfélélmény jóval több divatos kifejezésnél.
A hüvelyszárazságról, a vaginális atrófia meglehetősen zavaró tünetéről nem szívesen beszélünk, pedig sok nőt érint, főleg a kor előrehaladtával. Az ösztrogénszint csökkenése számos kellemetlen tünetet, köztük hüvelyszárazságot okozhat. Egy alapos nőgyógyászati kivizsgálással azt is megtudhatjuk, hogy a panaszaink enyhítésére elegendő-e egy hidratáló összetevőket tartalmazó hüvelyi készítmény – kenőcs vagy kúp – kúraszerű használata, vagy esetleg hormonterápiára van-e szükségünk a hüvelyhám helyreállításához, illetve ahhoz, hogy megszabaduljunk a mindennapokat megnehezítő irritációtól.
Áram nélkül nincs élet. Akik a világvégét látják maguk előtt, sokszor azt jövendölik, az apokalipszishez elég lesz egy egyszerű áramszünet. Energiaéhségünk évről-évre olyan méreteket ölt, hogy az amerikai Energy Information Administration jelentése szerint 2050-ig akár 50 százalékkal is nőhet az energiafelhasználásunk, az elektromos áramtermelés pedig akár 79 százalékkal is megugorhat. Már csak az a kérdés, növekvő igényeinkkel képes lesz-e a rendelkezésünkre álló rendszer megbirkózni.
Egészséges étkezés, leszokás a cigarettáról, rendszeres mozgás – legyen január elseje vagy augusztus közepe, új szokásokat kialakítani és a meglévő károsakról lemondani nem egyszerű. De vajon mi a sikeres életmódváltás titka, és hogyan kezdjen neki az ember? Mire kell a leginkább odafigyelnünk? Elég csak a testünket felkészíteni, vagy mentálisan is érdemes a változásra koncentrálnunk? Cikkünkben többek között ezekre a kérdésekre keressük választ egy orvos és egy pszichológus segítségével, valamint arra, miért fontos a fokozatosság az életmódváltás és az ártalomcsökkentés kapcsán.
Egyre fontosabb szerepet tölt be a digitalizáció a gazdaságban. A műholdas jelek alapján működő navigációs alkalmazások, okostelefonokkal vezérelhető robotok és szolgáltatások, mezőgazdasági drónok és az ipari automatizáció mellett a VR-technológiák is egyre nagyobb teret nyernek.
Ha azt gondoljuk, hogy a vashiány a népesség körében viszonylag ritka, könnyen detektálható és gyógyítható betegség, sajnos tévedünk. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai alapján a Föld teljes lakosságának mintegy 30 százaléka vashiányos, ami azt jelenti, hogy a vashiány tüneteitől körülbelül 1,3 milliárd ember szenved. Pedig a vas fontos szerepet játszik a vér oxigénszállításában és az immunrendszer megfelelő működésében, ezért nem mindegy, mikor és hogyan kezeljük a betegséget.
Aki középkorú nő létére olyan szerencsés, hogy nem kínozzák erőteljes menopauzás tünetek, minden bizonnyal soha nem teszi fel a kérdést: hormonnal vagy anélkül? A kevésbé szerencsések számára azonban, akiknek a klimax rémálmokká változtatja a mindennapjaikat, komoly dilemma az ideális választás.
A folyamatosan fejlődő technológiának köszönhetően az okosórák már jóval túlmutatnak azon, hogy pulzust, elégetett kalóriát és megtett kilométereket mérjenek. Egy volt élsportolót kérdeztünk többek között arról, egy amatőrnek miért érdemes beépíteni az okosórák által kínált funkciókat az edzésébe.
A Világbank minden évben elkészíti a Doing Business riportot, amely aszerint rangsorolja a világ országait, hogy mennyire megfelelőek a körülmények az adott helyen történő vállalkozásra. Idén azonban botrány zavarta meg a jelentéskészítőket: kiderült, hogy 2018-ban, 2019-ben és 2020-ban megbundázták az eredményeket.
Bár a hétköznapi sofőrök mindebből keveset érzékelnek, az autóipar épp jelentős átalakuláson megy keresztül. Fontos, hogy amikor autóiparról beszélünk, nem csak a konkrét autógyártókra gondolunk, hanem azok beszállítóira, partnereire, akik nélkül bizony megállna az élet, de legalábbis a gyártás.
Nem kívánságműsor, hogy mikor érkezzen a változókor. Először még csak „finoman” közelít, kisebb jeleket adva magáról, aztán az idő múlásával egészen kiteljesedik. Ott van teljes valójával a mindennapokban és nincs mit tenni, el kell fogadni, együtt kell élni vele. Ezért a legjobb, amit tehetünk, hogy úgy tekintünk rá, mint egy átutazó vendégre.