A jó alvás fizikai és mentális jóllétünk alapja
Melyek a jó alváshigiénia legfontosabb összetevői? Miért fontos az, hogy jót aludjunk, és ha ez nem sikerül, akkor annak milyen következményei lehetnek? Cikkünkben ennek járunk utána.
Melyek a jó alváshigiénia legfontosabb összetevői? Miért fontos az, hogy jót aludjunk, és ha ez nem sikerül, akkor annak milyen következményei lehetnek? Cikkünkben ennek járunk utána.
Talán nem is gondolnánk, hogy egy évben egy magyar lakosra vetítve mennyi PET-palack, alumínium doboz és üveg kerül forgalomba: összesen 3,2 milliárd darabról beszélünk! Ez egy főre lebontva évente 333 darabot jelent, gyakorlatilag az év minden napjára jut egy darab. A csomagolóanyag főként a kommunális hulladékban végezte, és nem lett újrahasznosítva, a több EU-s ország után Magyarországon is bevezetett DRS visszaváltási rendszernek köszönhetően immár 300 millió palack, üveg és doboz hulladéka került megfelelő helyre, de ez a szám folyamatosan nő.
A menstruáció jó darabig elkíséri a nőket az életben, ezért nem árt tisztában lenni azzal, hogy a különböző életkorokban fellépő vérzészavarok mit jelentenek és hogyan orvosolhatók.
Első hallásra úgy tűnhet, hogy a mai műsorban csak a jövőről lesz szó, amikor a smart factory-król, azaz okos gyárakról beszélgetünk, miközben témáink messze túlnyomó része a közelmúltból és a mostani jelenből építkezik. Legújabb podcastunkban számos olyan kérdést érintettünk meghívott szakértőinkkel, Gém Péterrel és Pete Gáborral, amelyek jelenleg ebben a témában felmerülnek.
Mára lényeges szempont, hogy a finanszírozáson túl az autóflották menedzsmentjéhez milyen szolgáltatások kapcsolódnak, és egyre fontosabb a korábbinál nagyobb rugalmasság is.
Napjaink gyorsan változó gazdasági környezetében a hatékonyság kulcskérdés a raktározás és logisztika szereplői számára. A 2020-as világjárvány és az azt követő gazdasági nehézségek rávilágítottak arra, hogy a logisztikai szektorban nemcsak a termelésnek kellett folyamatosnak maradnia, de az áruszállítás sem állhatott meg. Mindez a technológiai fejlődéssel együtt azt eredményezte, hogy ma már nem sok olyan céget találunk, amely anélkül képes boldogulni, hogy a logisztikai folyamatait a lehető leghatékonyabban szervezné meg.
IT-biztonsági képességekről, érettségről bármit lehet állítani, de előbb vizsgáljuk meg, hogy az Európai Unió mit is vár tőlünk.
Egy ötezres nemzetközi vállalat HR-vezetői pozíciójából váltott – komfortzónáját elhagyva – egy magyar fintech startup, a Dorsum vezérigazgatói székébe Mészáros Mariann. Forgács-Fábián Sárát gyerekkori élményei terelték: az általa életre hívott Amigos Alapítványban máig több mint 500 egyetemista önkéntes segítette gyerekek ezreit a gyógyulásban, 18 kórházi egységben, hat városban. Kettejüket a Bridge Budapest Árnyékprogramja kötötte össze azzal a céllal, hogy hidat képezzenek az üzleti és civil szféra között. A program során látszólag két távoli terület vezetői kapcsolódnak és inspirálódnak egymás vezetői tudásából, dilemmáiból és tapasztalataiból. Interjú egy, már az első pillanattól összeszokottnak tűnő, mosolygós párossal.
A közép-európai ingatlanpiac egyik vezető szereplője nemrégiben jelentős mérföldkőhöz ért: a csehországi DRFG Investment Group felvásárolta a TriGranitot. Ez a változás új tulajdonosi struktúrát és stratégiát hozott, mely jelentős hatással lesz Közép- és Délkelet-Európa piacaira. A jövőbeli stratégiát és jelenlegi kihívásokat Tomasz Lisiecki, a TriGranit vezérigazgatója, valamint Makk Károly Dömötör, a TriGranit bérbeadási igazgatója ismertette velünk.
Szeptember elején indul az iskola, ami minden évben izgalommal és némi szorongással tölti el a gyerekeket és szüleiket egyaránt. Utánajártunk, mit jelent az évkezdés a különböző korosztályok számára, milyen feladatok, nehézségek adódhatnak, és ki mire támaszkodhat ebben a mozgalmas időszakban.
Nem kell, hogy a gazdaságosság, a kényelem és az energiatakarékosság egymás kárára menjen a háztartásban, hiszen egy jól felépített rendszerrel, egyetlen alkalmazással könnyedén összefoghatjuk a legfontosabb folyamatokat az okosotthonunkban.
Egy ember naponta kb. 13,5 kg beltéri és 1,5 kg friss, kültéri levegőt lélegez be, ezért nagyon fontos, milyen minőségű levegő vesz minket körül az otthonunkban. A páratartalom, a levegő tisztasága és hőmérséklete döntően befolyásolja a közérzetünket, sőt, az egészségünket is. Cikkünkben annak járunk utána, mitől lesz egy épület és a benne lévő lakóklíma egészséges, hogyan biztosítható a benne élők megfelelő komfortérzete.
Legújabb podcastunkban egy esettanulmányt mutatunk be, ahol megismerhetjük, hogy milyen is a gyakorlatban az intralogisztikai robotizációs fejlesztés. Vendégeink elmondják, hogy milyen lépések előzik meg a legmodernebb gépek telepítését, mennyi időt vesz igénybe az implementáció, a dolgozók betanítása, milyen teszteknek vetik alá a robotokat a próbák során, valamint azt is, hogy milyen módon adnak nevet az új gépeknek a logisztikai munkatársak.
Szerencsés vagyok a bőrömmel. Elkerültek a kamaszkori pattanásmezők, semmilyen bőrérzékenységem vagy -betegségem nincs, a havi hormoningadozással járó, gyulladt pattanások is ritkán jelennek csak meg a kritikus területeken, a bőröm se nem túl zsíros, se nem túl száraz. Éppen ezért sokáig azt gondoltam – sőt, éreztem és láttam viszont a tükörben is –, hogy nincs is szükségem komolyabb bőrápolási rutinra. Tizenévesen elég volt az arctonik, aztán egy könnyű nappali krém, néha egy-egy fátyolmaszk vagy arcpakolás. Aztán egyszer csak minden megváltozott. A HVG BrandLab szerkesztőjének szubjektív rendezvénybeszámolója.
Hamarosan valódi vízválasztóhoz érkezik a hazai agrárium, egyre nagyobb a jelentősége a termőhelyi adottságokat és a piaci igényeket maximálisan figyelembe vevő, adatalapú gazdálkodói döntéseknek.
Gyümölcsös vagy kesernyés, áttetsző vagy ködös, könnyed vagy erőteljes: a kézműves sörök évekkel ezelőtt már a magyar sörrajongók szívét is meghódították, a tapasztalat pedig azt mutatja, hogy még mindig van új a nap alatt. Az idén nyolcadik alkalommal rendezik meg a Belvárosi Sörfesztivált, ennek apropóján a beszélgettünk a fesztivál sörét is jegyző szakemberrel.
Az idei esztendő bővelkedik sporteseményekben. Mind a nyár eleji labdarúgó-Eb, mind az olimpia számtalan lehetőséget ad arra, hogy ki-ki vérmérséklete szerint átengedhesse magát a szurkolás örömének. Azt viszont már jóval kevesebben élik át, milyen érzés, amikor értük szorítanak, nekik drukkolnak, pedig a hétköznapokbannagy szükség lenne erre. Nem kell hozzá egy szektornyi ember. Kenyeres András sport mentáltréner szerint egy jól elhelyezett, bíztató szó is sokat segíthet. Vele beszélgettünk a támogatás és a teljesítmény összefüggéseiről a sportban, az üzleti és civil életben.
Fontos határidők érkeznek, amelyek a magyar piaci szereplőket is kötelezik, így számos ágazatban kell felmérni a kitettséget, a veszélyforrásokat és a szabályozás értelmében érdemi fejlesztéseket végezni. Podcastunkban az irányelvvel kapcsolatos legfontosabb kérdésekről Bede Ádám és Herk Imre információbiztonsági szakemberekkel beszélgettünk.
Egyebek mellett ezt is előírják a tavasszal leköszönt Európai Parlament által elfogadott pénzmosás elleni szabályok és irányelvek, amelyek egy részét a tagországoknak 2026 közepéig, másik részüket 2027 közepéig kell átültetniük. Az új jogszabály-csomag felülírja a hazai pénzmosás elleni törvény rendelkezéseit is, még ha utóbbiak bizonyos esetekben – például a készpénzes ügyletek felső összeghatárában – szigorúbbak.
Milyen a magyar munkaerő minősége, hogyan változtak a munkavállalói preferenciák, és mire panaszkodnak a munkaadók a fiatalabb generációval kapcsolatban? Többek között ezekről a kérdésekről beszélgettünk Gazsi Attilával, aki az elmúlt időszakban nemcsak vállalkozóként ért el jelentős sikereket, hanem a VOSZ (Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége) meghatározó alakjává is vált.