Vigyázzon, mert szinte mindent elárul önről a böngészője
Az internetes sütik nem feltétlenül a bosszantásunkra lettek kitalálva, a böngészőnkbe beépülő információk a mi érdekünket is szolgálják.
Az internetes sütik nem feltétlenül a bosszantásunkra lettek kitalálva, a böngészőnkbe beépülő információk a mi érdekünket is szolgálják.
Időjárási anomáliákkal, munkaerőgondokkal és egy rettegett, egyelőre gyógyíthatatlan szőlőbetegséggel is viaskodniuk kellett a hazai termelőknek 2016-ban, hogy a megszokott minőség kerülhessen továbbra is a poharakba.
A vita, vagy nevezzük inkább önérvényesítésnek, asszertivitásnak, nem arról szól, hogy sarokba szorítjuk vagy megbántjuk a vitapartnerünket, hanem hogy kellő határozottsággal képviseljük a saját igazunkat úgy, hogy közben figyelembe vesszük a másik érveit is. Az önérvényesítés elsajátításával nem csak a karrierünkben, de magánéleti szituációkban is elsimíthatjuk a konfliktusokat – különösen ilyenkor, év vége közeledtével…
Sok magyar kisvállalkozás a szűkös anyagi erőforrások miatt nem kommunikál hatékonyan ügyfeleivel vagy nincs is jelen az online világban, pedig ez nem pusztán pénz kérdése. Ha ezt a néhány tippet és szabályt betartja, jelentősen növelheti cége internetes jelenlétét és ezáltal javíthat megítélésén is.
„Egyik problémájuk se legyen hosszabb életű, mint az új évi fogadalmaik” – válaszolta nevetve a híres amerikai komikus, Joey Adams, amikor arról kérdezték, mit tanácsol azoknak, akik minden év elején megfogadják, hogy új életet kezdenek.
Stabilitás, megbízhatóság, elégedett vevők – minden cég erre vágyik, de hogyan érhető ez el? És mi köze van ehhez a digitalizációnak? Az, hogy utóbbi nélkül az elsők is nehezebben érhetők el. Tippeket adunk, hogyan kezdje el az átállást.
Hajlunk arra, hogy lebecsüljük a körülöttünk lévő veszélyeket és arra is, hogy túlbecsüljük a tapasztalataink jelentőségét. De jól megválasztott életstratégiákkal számtalan bajt megelőzhetünk, és tudatosabb, félelemmentesebb életet élhetünk.
Drága márkaszervizek, hamis alkatrészek, életszerűtlen jogszabályi háttér, hasító szürkeimport, és virágzó feketegazdaság – a közvélekedés szerint ezek jellemzik manapság az évi ezermilliárd forintos forgalommal bíró gépjármű javítási szektort. Utánanéztünk, hogy valóban ennyire rossz-e a helyzet, és meglepő dolgokat találtunk.
Összeszorul a gyomrunk, bármilyen nem várt levél érkezik a NAV-tól, főleg, ha adóellenőrzést helyeznek kilátásba. Azt érezzük, hogy hiába próbáltunk minden szabályt betartani, „azért jönnek, hogy megbüntessenek.” Pedig nem kellene rettegnünk a hatóságtól, ha felkészülünk, ugyanúgy, mintha egy tárgyalásra érkezne az üzleti partnerünk. És igen, itt is komoly profitot bukhatunk, ha nem sül el jól a biznisz.
A Zwack Unicumot mindannyian jól ismerjük, ám a család kalandos, tanulságos történetét már kevésbé. A recept apáról fiúra szállt, a hagyománnyal és a minőséggel együtt. Kik voltak az apák, kik a fiúk, milyen értékeket hordoztak és adtak tovább a fiatalabb nemzedéknek?
Két, egyetemről kimaradt, fiatal programozó éppen negyven éve regisztrálta a világ egyik legértékesebb márkanevét. A cég azóta 85 milliárdot ér – dollárban, története pedig ma is inspiráló példa az induló vállalkozások számára.
Nemcsak a közvélemény, de a szakemberek állásfoglalása is megoszlik Magyarország versenyképességének alakulásáról. Javulásról beszélnek azok, akik az úgynevezett kemény tényezőkre vezetik vissza a jelenlegi állapotot, a hitelminősítő intézetek pedig Magyarországot ma ismét befektetésre ajánlják.
Számos vezető és alkalmazott törekszik a munka-magánélet egyensúlyban tartására. Elég időt találni egy héten arra, hogy tartalmas otthoni élményekben legyen részünk, egyben a kiemelt munkamegbízásokat is teljesíteni tudjuk, totális kimerültséget és stresszt okozhat mindkét életterületen.
Egy munkahelyen rengeteg zavaró tényezővel találhatjuk magunkat szembe. Az egyik ilyen például a közösségi média vagy a „halaszthatatlan” e-mail értesítések pityegései, esetleg az a munkatárs, aki folyamatosan csak telefonál. Hogyan tudnánk dolgozni, ha ennyi idegesítő dolog vesz körbe minket?
A németeknél fontos a referencia, a franciákkal délelőtt találkozzunk, a románok szeretnek hosszasan beszélni... Utánajártunk, hogy mire kell ügyelni egy üzleti tárgyaláson a magyar vállalkozók számára kihagyhatatlan európai piacokon.
Sztorikra márpedig szükség van! Milyen egy jó történet és miként lehet word-of-mouth marketingstratégiánk alapköve? Miért fontos, hogy ne csak sikereinket, de félelmeinket és hibáinkat is elmondjuk üzleti partnereinknek, vásárlóinknak? Ezekre a kérdésekre keressük a választ az alábbi írásban.
A tervek szerint 2020-ra 30 ezer környezetkímélő autó járja majd a magyar utakat. Ez egy szép cél, de magvalósításához évente 7500 elektromos vagy hibrid gépjárművet kellene értékesíteni. Hazánkban egyelőre 1300 zöldrendszámos autó van forgalomban, és évente alig több mint 100 villanyautót – azaz tisztán elektromos hajtással működőt – adnak el.
Az utóbbi évtizedekben a rákbetegség úgy kísérti az emberiséget, mint hajdanán a világjárványok. De minél többet tudunk a működéséről, annál nagyobb esélye van a gyógyulásnak, ezért ha valaki érintetté válik, érdemes mielőbb tájékozódni, és nem feladni a küzdelmet, bármilyen rossznak tűnik is a helyzet.
A költözés ambivalens dolog: a régi lakóhely elhagyása fizikai - és gyakran lelki – megpróbáltatásokkal jár, ugyanakkor az új lakás egy új kezdetet, egy új életszakaszt is jelent. Az ebből fakadó öröm elfeledtetheti az éjszakába nyúló pakolászásokat, de odáig el is kell jutni valahogy. Ha ötleted sincs, hogyan, az alábbi 7 költözős tipp kapóra fog jönni.
Összegyűjtöttük a téli autózással kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat az autó megfelelő felkészítésétől a vezetéstechnikai trükkökig, és elmagyarázzuk azt is, mikor és kinek lehet indokolt a négy évszakos abroncsok használata, és ki használjon mindenképpen téli gumit.