Juncker: Az Egyesült Királyság nem kaphat további haladékot
Az Európai Bizottság elnöke rendkívül valószínűnek nevezte a megállapodás nélküli Brexit lehetőségét.
Az Európai Bizottság elnöke rendkívül valószínűnek nevezte a megállapodás nélküli Brexit lehetőségét.
A brit miniszterelnök leül az ellenzék vezetőjével, hogy közösen dolgozzanak ki egy tervet a rendezett kilépésre.
Olyan eszközöket tettek a vonatsínekre két megyében is, melyek rövidzárlatot okoztak volna a szerelvények áramellátásában.
Szerintük vannak sürgetőbb problémák, mint az uniós kilépés kérdései.
Mindenáron meg akarják akadályozni, hogy tíz nap múlva megállapodás nélkül kizuhanjanak az Európai Unióból.
Egyre valószínűbbé vált az elmúlt napokban az Európai Bizottság Brexit-ügyi főtárgyalója szerint, hogy megállapodás nélkül szűnik meg a brit európai uniós tagság. Michel Barnier ugyanakkor azt is mondta, még mindig van remény ennek elkerülésére.
Csaknem elkerülhetetlenné vált Nagy-Britannia rendezetlen kiválása az Európai Unióból – írta egy hétfő esti Twitter-üzenetében Guy Verhofstadt, az Európai Parlament liberális frakciójának vezetője, aki egyúttal a brit kiválás koordinálásáért felel az EP-ben.
Ezúttal négy kérdésben kellett volna döntenie a Háznak.
A brit EU-tagság megszűnésének feltételrendszerét rögzítő, eddig háromszor elutasított hivatalos megállapodás négy alternatívájáról vitázik és szavaz hétfő éjjel a londoni alsóház. A szavazások eredménye közép-európai idő szerint 23 óra után várható.
A brit igazságügy-miniszter szerint ha a parlament megszavazza a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) valamely enyhébb formáját, azt a kormány nem hagyhatná figyelmen kívül.
A kilépés eredeti határnapján sem lehetett még tudni, mi lesz a Brexittel; kiderült, hogy a Roszatom három év garanciát vállalt a paksi bővítésre; szigorítani kezdett az MNB. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Miközben pénteken Theresa May harmadszor is elbukott Brexit-alkujával a törvényhozásban, a HVG munkatársa a parlament épülete előtt a britek azonnali EU-kilépését akarók, és most erősen felháborodottak között várakozott.
Az eredeti forgatókönyv szerint péntek késő este kivált volna Nagy-Britannia az Európai Unióból. Az, hogy a népszavazás ellenére sem történt meg a brexit, tovább fokozza az amúgy is elviselhetetlen indulatokat az országban. A megosztottság haragot szül a szomszédságban, a baráti társaságokban és még a családokban is. Köztük öcsém angol-magyar családjában is. És hol van még a vége?
Brüsszelben közleményben fejezik ki sajnálatukat.
Április 10-én újra összeülnek az Európai Unió állam- és kormányfői, hogy megvitassák: hogyan tovább a Brexittel.
286 igen szavazattal 344 ellenében harmadszor is elveszítette a brit kormány a Brexit-megállapodásról szóló szavazást. A képviselők azon a napon szavaztak, amelyiken a tervek szerint az Egyesült Királyság kilépett volna az EU-ból. Döntés helyett további bizonytalanság vár a britekre, és folytatódhat az elmúlt hónapokban egészen abszurddá vált politikai szappanopera. Ennek kilenc legbizarrabb momentumára emlékezünk vissza.
Nagyon hosszúak a sorok a Gare du Nord pályaudvaron, naponta több vonatot kell törölni.