Pénteken újra szavazhat a Brexitről a brit parlament, az nem világos, hogyan
Egy nappal a kilépés tervezett dátuma előtt sem tudni, milyen módon és meddig halasztódik a Brexit.
Egy nappal a kilépés tervezett dátuma előtt sem tudni, milyen módon és meddig halasztódik a Brexit.
A bizonytalan Brexit olyan hatásmechanizmusokkal járhat, amit vélhetően nem tud átvészelni az egyébként is gondokkal küzdő brit autógyártás.
Elsöprő többséggel támogatták azt, hogy március 29-én még ne lépjen ki az Egyesült Királyság az EU-ból. Azt még nem tudni, mikor lép ki az ország, és az sem, hogy hogyan, a parlament alternatív megoldásait sem támogatták ugyanis a képviselők.
A brit EU-tagság megállapodás nélküli megszűnésének lehetővé tételétől az újabb népszavazáson át a Brexit törléséig terjed azoknak az alternatív Brexit-forgatókönyveknek a sora, amelyekről a londoni alsóház elnökének döntése alapján a ház vitázhat és szavazhat szerda este. Ma este nagyjából bármi megtörténhet.
Újabb sűrű nap jön a londoni parlamentben.
Bármiről szavazhatnak és bármit az EU elé terjeszthetnek. Az nem világos, hogy lesz ebből kilépés.
Pénteken valószínűleg nem lép ki az Egyesült Királyság az EU-ból, ám annyira kaotikus a helyzet, hogy valójában ezt a lehetőséget sem lehet kizárni. Felvázoljuk a többi lehetséges forgatókönyvet is, amíg a britek meg nem találják a megnyugtató megoldást.
Nem omlik össze a világ, ám még mindig maradtak bizonytalanságok. A legnagyobb persze az, megállapodás nélkül távoznak-e a britek az EU-ból.
Ez minden idők legnépszerűbb petíciója Nagy-Britanniában.
A brit pénzügyminiszter szerint katasztrófával érne fel, ha a brit EU-tagság a kilépés feltételrendszeréről szóló megállapodás nélkül szűnne meg.
Lenullázhatja a kormány lobbierejét, hogy az Európai Néppárt felfüggesztette a Fidesz tagságát; elhalasztják a Brexitet; vége a Hankook-sztrájknak. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Hatalmas tömeg követelt újabb népszavazást a Brexitről, a szervezők szerint egymillió ember vonult utcára.
Jövő héten kezdődhet elölről Londonban a parlamenti cirkusz.
Március 29-e helyett május 22-éig maradhatnak a britek, de csak akkor, ha a londoni parlament a jövő héten elfogadja a megállapodást.
Országos veszélyhelyzet fenyeget Nagy-Britanniában a brit EU-tagság megállapodás nélküli megszűnésének egyre növekvő kockázata miatt - áll a Brit Iparszövetség (CBI) és az országos szakszervezeti szövetség (TUC) Theresa Maynek címzett közös felhívásában.
Az aláírók követelik, hogy Nagy-Britannia maradjon az Európai Unió tagja.
A határozattervezet szerint június 30. helyett május 22-ig kapnának időt a britek, de csak akkor, ha az alsóház elfogadja a megállapodást.
A német Wepa cég 3,5 millió vécépapír-gurigát és konyhai papírtörlőt halmozott fel az Egyesült Királyságban, hogy megelőzze a készlethiányt.
Soha nem tapasztalt feszültség veszi körbe a brit alsóház képviselőit.
Több százezren írták alá csütörtökig azt a hivatalos petíciót, amely a brit EU-tagság megszűnéséhez vezető folyamat leállítását követeli. Olyan sokan, hogy egy időre össze is omlott az oldal.