Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A cég szerint a Brexit levét isszák.
Aggódik az easyJet, amiért szokatlanul kevés jegyet adott el a következő hat hónapra. Ez azért különösen aggasztó, mert ebbe az időszakba már a nyári szezon is beleesik. A légitársaság szerint azért lehet váratlanul gyenge a forgalom, mert sokakat elbizonytalanít Nagy-Britannia kilépése az Európai Unióból. A cég ezért pénzügyi tervein is módosított. Úgy számol, hogy az első félévben a vesztesége eléri a 275 millió fontot.
Az easyJet központja Bécsben van, ami lehetővé teszi, hogy az Unión kívül és belül eső országba is indítson járatokat, függetlenül a Brexit kimenetelétől, mégis sokakat aggaszt a lanyha érdeklődés. A gondokat csak tetézi az üzemanyag-árak emelkedése.
A BBC utal arra, hogy korábban a berlini központú Germania kért maga ellen csődeljárást pénzügyi gondok miatt, nem tudta kifizetni a januári béreket.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.