Brit nagykövet: Stabil a szigetországban dolgozó magyarok helyzete
Már ha elfogadják a Brexitről szóló megállapodást.
Már ha elfogadják a Brexitről szóló megállapodást.
Néhány órán belül öt kulcsember távozott, miután a kabinet támogatta a Brexitről szóló megállapodást.
Nem várják meg a decemberi EU-csúcsot.
A brit EU-tagság megszűnésének feltételrendszeréről szóló megállapodástervezet szerint megkötések nélkül Nagy-Britanniában maradhatnak azok a külföldi EU-állampolgárok, akik a várhatóan 2020 decemberének végéig tartó, valódi Brexit előtti átmeneti időszak lejártáig már öt évet eltöltöttek az országban.
Theresa May brit miniszterelnök a kabinet ötórás, soron kívüli ülése után azt mondta: az egyezség nemzeti érdek, amely biztosítja, hogy megvalósuljon, amiről a 2016-os népszavazáson döntöttek. Az Európai Unió elégedetten nyugtázta a londoni kormánydöntést, ám a brit lapok szerint a May-kabinet rendkívül megosztott, miniszteri lemondások jöhetnek, és a megállapodás parlamenti elfogadását sem lehet borítékolni.
A Bloomberg egyik forrása szerint nem lehet használni a mobiltelefonokat az ülésteremben, mert Brüsszel nem akarja, hogy bárki részleteket szivárogtasson ki a sajtónak.
Hiába számít nagy áttörésnek az egyezség a Brexitről, még óvatosan beszélnek csak róla.
Mi vár a szigetországban dolgozó, illetve mostanában oda készülő magyar munkavállalókra a Brexit ügyében kedden bejelentett fejlemények után? Mi a menetrend, mit kell mérlegelni? Ezekre a kérdésekre kértünk válaszokat a munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó szakjogásztól.
Az Egyesült Királyság kettészakadásához vezethet a Brexit-megállapodás új tervezete a kormányt kívülről támogató DUP szerint, nehéz feladata lesz Theresa Maynek meggyőzni őket.
A kiszivárgott hírek alapján egyelőre semmi nem lesz a teljes szakításból.
A Downing street is megerősítette: minden kérdésben megegyeztek az uniós és a londoni tárgyalófelek a brit kilépés feltételeiről, megvan a megállapodás tervezete. Ez azonban messze nem a dráma vége, konzervatívok Brexit-tábora, illetve az északír koalíciós partner is ellenzi a megállapodást, miként bírálta azt a Munkáspárt is.
Tízmillió fontot költ el a Premier Foods arra, hogy elég ételt elraktározzanak a Brexit előtt, nehogy kifogyjanak a készleteik a kilépéskor.
Aggódnak a munkaadók, mert a Brexit miatt már most komoly munkaerőhiány alakult ki.
A brit miniszterelnök szerint még éjszaka is dolgoztak azért, hogy előrelépés történjen az ügyben.
Ezer brit céget kérdeztek meg arról, mennyire érzik a dolgozóik biztosnak az állasukat, majdnem a felüknél bizonytalannak tartják a helyzetet a külföldiek.
A Downing Street rögtön visszautasította a követelést.
A kulcskérdés továbbra is az: miként lehetne elkerülni a szigorú határellenőrzés visszaállítását Észak-Írország és az Ír Köztársaság között.
A Nagy-Britanniában is jelen lévő bankok már teljesen átszervezik a működésüket a Brexitre készülve. Most annyit elért a brit kormány, hogy a brit pénzügyi szolgáltatók addig hozzáférnek az európai piacokhoz, amíg a pénzügyi szabályozás nagyjából megegyezik az unióban és a szigeten.