A nővérhiány lesz a Brexit egyik legnagyobb buktája
Nagy-Britanniában nagyjából 20 000 állandó alkalmazott kiesésével számolnak.
Nagy-Britanniában nagyjából 20 000 állandó alkalmazott kiesésével számolnak.
Az Uniós tagállamokban korlátozzák számukra a szolgáltatásokat.
Jövő héten véget érhet a patthelyzet, de ez a brit kormánynak is a végét jelentheti.
A volt miniszterelnök továbbra is azt akarja elérni, hogy új referendum döntsön a szerinte katasztrofális lépésről.
Ez a felirat, az óvatoskodó kipontozás nélkül két napja virít hatalmas betűkkel egy tekintélyes angol cég székházának a homlokzatán.
Politikai elemzésnek indult, élő természetfilm lett belőle.
A Nissan továbbra is várja annak tisztázását, hogy milyen formát ölt Nagy-Britannia és az Európai Unió jövőbeni kereskedelmi kapcsolatrendszere.
A BMW Csoport szeretné elkerülni a Brexit környékén kialakuló esetleges káoszt, ezért egy rövid ideig sem Minit, sem pedig Rolls-Royce-t nem gyártanak majd.
A szigetországban tanulni készülőknek nincs mitől tartaniuk.
Manfred Weber néppárti frakcióvezető is odaszúrt egyet Jeremy Huntnak, a külügyminiszter így kénytelen volt visszakozni, de azért nem hagyta teljesen annyiban a dolgot.
A Toyota brit üzemének napi termelése 4,4 milliárd forintnak felel meg. Egy megállapodás nélküli Brexit esetére több havi leállással számolnak. MI is számoltunk.
A brit konzervatívok egy része lázong, a munkáspártiak vérszemet kaptak, előrehozott választást vagy új népszavazást akarnak. Európa pedig arra készül, hogy Nagy-Britannia érvényes megállapodás nélkül hagyja ott az EU-t. Közben kiderült, a londoni kormány a Brexit után elvenné az EU-s állampolgárok privilégiumait.
Sokkal fontosabb dolgai is vannak az EU-nak, mint azzal foglalkozni, mi lesz Nagy-Britanniával a Brexit után – mondta a francia pénzügyminiszter.
A külföldi állampolgárok vízumát a jövőben nem nemzetiség, hanem képzettség alapján állítják majd ki, ez alapján dől el, ki meddig maradhat az országban.
A kínaiak olcsó ruházati termékeikkel elárasztották az Egyesült Királyság piacát, és ezzel 2 milliárd eurós kárt okoztak az Európai Uniónak. Ezt állapította meg az OLAF.
A brit Munkáspárt arra számít, hogy előrehozott választásba torkollik a Brexit-ügy miatt súlyosbodó belpolitikai válság, s ebben az esetben a most ellenzékben lévő párt valószínűleg egy második EU-referendum kiírása mellett kampányolva. Közben a kormányzó konzervatívok már Nagy-Britannia szétesését vizionálják.
Theresa May felkészül egy megállapodás nélküli kilépésre is.
Az informális csúcson szóba került a migráció, a határőrizet és a Brexit is, a Sargentini-jelentés egyelőre nem.