szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Nem tetszett az első poszt-EU-s év a szigetország lakóinak, fele annyian sem tartják jónak a kilépést, mint 2021 elején.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

A YouGov legújabb felmérése szerint a briteknek csupán 17 százaléka véli úgy, hogy jól haladnak az ország ügyei a Brexit után – írja az Independent. Ugyanez az arány év elején még 40 százalék körül alakult.

Az Egyesült Királyság hivatalosan 2020 januárjával hagyta el az uniót, 2021-re pedig véget ért az átmeneti időszak is, így idén év elejétől végérvényesen is sikerült a szakítás a blokkal. Bár 2016-ban 52-48 arányban a kilépéspártiak győztek az erről szóló népszavazáson, most éppen 52 százalék mondja azt, hogy a dolgok „kimondottan rosszul alakultak az átmeneti időszak vége óta”.

A Brexit relevanciája továbbra is magas a brit társadalomban: egy októberi felmérés azt mutatta, hogy a lakosság 28 százaléka szerint a kilépéssel kapcsolatok kérdések megoldása még mindig az első számú probléma, megelőzve például a járványhelyzetet. A brit költségvetési hivatal vezetője azt nyilatkozta, a Brexit további 4 százalékkal ronthatja a brit GDP-t, azon a 2 százalékon felül, amekkora visszaesést a koronavírus-járvány okoz.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Lengyel Miklós Gazdaság

Brexit: egyre több uniós diplomata szerint "London túl messzire megy"

Mind valószínűbbnek tartják Brüsszelben, hogy Boris Johnson felrobbantja a diplomáciai atombombát, vagyis beveti a 16-ik paragrafust, felfüggesztve ezzel az északír jegyzőkönyvet – tudósít a Politico. Az ír külügyminiszter szerint válaszképpen Brüsszelnek fel kellene függesztenie magát a kereskedelmi egyezményt.